Paziņojumi, Ziņas

02.06.2021

Krāslavas un Dagdas novada iedzīvotāji aicināti gan kļūt par brīvprātīgajiem, gan prasīt brīvprātīgo palīdzību

12 1/
  • 1
  • 2

Krāslavas un Dagdas novada iedzīvotāji aicināti iesaistīties brīvprātīgās palīdzības kustībā #vieglipalīdzēt un ar maziem, viegliem darbiem sniegt atbalstu sava novada iedzīvotājiem, kuriem palīdzība ir nepieciešama. Savukārt iedzīvotāji, kuriem nepieciešama palīdzība, aicināti zvanīt uz diennakts tālruni un pieteikt to.

Lai veicinātu savstarpējās palīdzības kultūru un izmantot mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas, brīvprātīgās palīdzības kustība #vieglipalīdzēt kopā ar Latvijas Sarkanā Krusta Krāslavas, Dagdas, Aglonas novadu komitejas Dagdas nodaļas vadītāju Sandru Drozdovu organizē brīvprātīgo palīdzību.

Kā parāda kustības #vieglipalīdzēt iedvesmojošā pieredze, organizējot brīvprātīgo palīdzību Covid-19 pandēmijas pašā sākumā, Latvijas cilvēki ir gatavi atsaukties un palīdzēt līdzcilvēkiem!

Vari palīdzēt?

Cilvēki, kuri vēlas palīdzēt dažādos, mazos veidos – aizvest senioru līdz autobusa pieturai, atvest no veikala iepirkumus vai no aptiekas bezrecepšu zāles, palīdzēt apgūt IT tehnoloģijas un veikt citus mazus darbus – aicināti reģistrēties un kļūt par brīvprātīgajiem www.vieglipalidzet.lv mājaslapā. Ar aplikācijas “Zelos” palīdzību brīvprātīgais varēs redzēt, kādi uzdevumi ir pieejami, un izvēlēties, kuru no tiem viņš vēlas veikt.

Lai kļūtu par brīvprātīgo, dodies šeit: https://paliec-majas.lv/priecajamies-ka-esi-piekritis-klut-par-brivpratigo/

Nepieciešama palīdzība?

Cilvēki, kuriem nepieciešama brīvprātīgo palīdzība, aicināti zvanīt uz bezmaksas diennakts tālruni +371 26 564 564 un pieteikt, kāda palīdzība ir nepieciešama. Brīvprātīgie tos redzēs aplikācijā, un sazināsies ar jums par tālākajām detaļām. Kādu palīdzību brīvprātīgie var sniegt? Piemēram, aizvest uz autobusu, atvest no veikala iepirkumus vai no aptiekas bezrecepšu zāles, palīdzēt apgūt IT tehnoloģijas vai paveikt kādu vieglu dārza darbu.

Brīvprātīgā Jura pieredzes stāsts: “Palīdzot citiem, mēs palīdzam paši sev”

Brīvprātīgās palīdzības kustība #vieglipalīdzēt izmantoja šo pašu sistēmu pandēmijas pirmajā vilnī un ar tehnoloģiju palīdzību saveda kopā brīvprātīgos un cilvēkus, kuriem bija nepieciešama palīdzība. Tālāk stāsta Juris pats saviem vārdiem:

“2020. gada marta beigas un aprīļa sākums noteikti bija pats grūtākais posms manā dzīvē, dažādu iemeslu dēļ, un tad vēl tas ārkārtas stāvoklis. Šādā situācijā bija pamatoti prasīt senioriem solidarizēties ar pārējo sabiedrību un palikt mājās, nepakļaujot sevi inficēšanās un saslimšanas riskam. Protams, tas būtībā ir mājas arests, ko padarīt paciešamu var tikai sabiedrības līdzdalība, nodrošinot seniorus ar pirmās nepieciešamības precēm, īpaši palīdzot tiem, kuriem nav tuvinieku.

Sociālajos tīklos izlasīju par šo aplikāciju, kas domāta brīvprātīgo darba koordinēšanai, un pieteicos uz pāris grupām savā rajonā, ar domu vienu vai divas reizes dienā kādam palīdzēt, sagādājot no veikala nepieciešamo. Galu galā tā bija iespēja pašam iziet no mājas un izkustēties, pie viena, iespējams, pasargājot kādu no inficēšanās ar vīrusu. Protams, palīdzība citiem nedaudz novērš domas arī no savām problēmām, un tas nebūt nebija mazsvarīgākais faktors. Seniori, ar kuriem kontaktējos, lielā pārsvarā bija atsaucīgi un viegli komunicējami.

Pāris atziņas no šīs pieredzes:

  1. Brīvprātīgo darbs ir palīdzēšana citiem, taču vēl lielākā mērā tā ir palīdzība sev pašiem. Iespēja atslēgties no savām problēmām un paskatīties uz tām perspektīvā.  Tā dzīvot vieglāk.
  2. Latvijas sabiedrībā lielākā ilgtermiņa problēma ir solidaritātes trūkums, kas izpaužas praktiski visur – gan attieksmē pret sociāli neaizsargātām grupām,  neiecietībā pret dažādiem viedokļiem un nevienlīdzībā. Savstarpējās uzticības trūkums, ja tā var teikt. Šis nelielais ieguldījums, ceru, tomēr nedaudz vairoja cilvēku savstarpējo uzticēšanos un paļāvību uz palīdzību grūtā brīdī. Vienā no telefona zvaniem man gados vecāka kundze izteicās – cik labi, ka valsts visu tā noorganizējusi! Man jau arī pirmajā brīdī gribējās atcirst, ka te valsts gan neko neorganizē, bet pie sevis padomāju un uz to paskatījos citādi:  valsts – tie esam mēs visi un būtībā jau katrs no mums ir atbildīgs par to, kas šeit notiek. Tādu izpratni jāveido un tad visi dzīvosim labāk.”

Piedalies arī Tu – reģistrējies kā brīvprātīgais vai vērsies pēc palīdzības!

Brīvprātīgo palīdzības kustība #vieglipalīdzēt un Latvijas Sarkanā Krusta Krāslavas, Dagdas, Aglonas novadu komitejas Dagdas nodaļa sadarbībā veicina brīvprātīgas palīdzības sniegšanu kopienās Latvijas novados. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekts “#vieglipalīdzēt – ilgtspējīgi vietējo kopienu risinājumi Covid-19 krīzes negatīvo seku mazināšanai” Nr.2021.LV/NVO_COVID/23.

<- Atpakaļ uz: Dagdas novada portāls