Ziņas

07.06.2021

Iepazīšanās ar Konstantīna Raudives personību jaunā veidolā

1 1/
  • 1

Latgales kultūras programmas 2021 ietvaros ir atbalstīts Dagdas novada pašvaldības projekts, kura īstenošanas gaitā 7.augustā Asūnē Konstantīna Raudives kultūrvēsturiskā mantojuma centrā notiks novadniekam veltītās informatīvās izstādes “Konstantīns Raudive – latvietis Eiropā” atklāšana, kam sekos divas izbraucamās izstādes uz Dagdas TIC un Krāslavas TIC.

Konstantīns Raudive ir Latvijā dzimusi personība, spožs intelektuālis un viens no spilgtākajiem Eiropas mēroga domātājiem ar daudziem sasniegumiem pasaules mērogā, kā rakstnieks, filozofs un parapsihologs.

Izstādes organizēšanas mērķis ir saglabāt un attīstīt Latgales kultūrvides daudzveidību, popularizējot pasaulē slavena parapsihologa, filozofa Konstantīna Raudives dzimto māju vietu un viņa radošo devumu.

Izstādes atklāšana notiks 7.augustā, Asūnes pagasta svētku ietvaros, un būs skatāma Konstantīna Raudives kultūrvēsturiskā mantojuma centrā līdz pat  31.augustam. Savukārt, vēlāk izstāde dosies divu mēnešu garā ceļojumā,  un no 1.septembra līdz 30.septembrim būs apskatāma Dagdas Tūrisma informācijas centrā, bet no 1.oktobra līdz 29.oktobrim ar to varēs iepazīties Krāslavas pilsētas iedzīvotāji Krāslavas Tūrisma informācijas centra telpās.

Izstādes laikā būs apskatāmi informatīvie stendi, kas atspoguļos K. Raudives dzīves gājumu, viņa radošo darbību, izdotās grāmatas, sasniegumus parapsiholoģijā, autora domu graudus, kā arī būs iespēja iepazīties ar Raudives ģimenes dzimtas koku.

Šis projekts tiks īstenots ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda un A/S Latvijas valsts meži finansiālu atbalstu.

Projekta realizācijas kopējās apstiprinātās izmaksas ir 1100,00 eiro no tiem 1000,00 eiro ir projekta publiskais finansējums.

 

Vairāk informācijas par notikumiem

www.dagda.lv

Konstantīna Raudives kultūrvēsturiskā mantojuma centra Facebook lapā https://www.facebook.com/RaudiveKonstantins

 

Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja Laura Pauliņa
t. 22491556, e-pasts: laura-paulina@inbox.lv

<- Atpakaļ uz: Dagdas novada portāls