Tautsaimniecība

Latvijas lielākais laikrakstu arhīvs
news.lv

Tautsaimniecības ZIŅAS

1 03.11.2020
Medības COVID-19 pandēmijas izplatības ierobežošanas laikā

Zemkopības ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde lauksaimniecības, meža un zivsaimniecības nozarē, kā arī izstrādā valsts politiku medību un medību resursu ilgtspējīgas apsaimniekošanas jomā. Minētās nozares ir tieši atkarīgas no medību saimniecības.

[vairāk]
1 03.11.2020
7 klupšanas akmeņi darījumos ar meža īpašumiem

Kad plānots iegādāties vai pārdot meža īpašumu, it īpaši, ja tas tiek darīts pirmo reizi, vērtīgi zināt, kam būtu jāpievērš uzmanība, lai darījumā izvairītos no nepatikšanām vai sarūgtinājuma. Nekustamo īpašumu kompānija “Latio” piedāvā darījumos biežāk pieļauto kļūdu apkopojumu un padomus to nepieļaušanai.

[vairāk]
1 27.10.2020
VMD visas mežniecības apmeklētājus pieņem, iepriekš piesakoties

Pēdējā nedēļā valstī kopumā ļoti strauji ir pasliktinājusies situācija saistībā ar Covid-19 izplatību. Valsts meža dienests aicina visus meža īpašniekus un citus apmeklētājus, ļoti rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt mežniecību klātienē un labāk izmantot iespēju ar Valsts meža dienesta saistītos jautājumus nokārtot attālināti.

[vairāk]
1 26.10.2020
Var sākt aizpildīt platību maksājumu provizorisko iesniegumu

No šā gada 20.oktobra ikviens lauksaimnieks var sākt aizpildīt informāciju Vienotajā platību maksājumu iesniegumā. Tāpat, ja nepieciešams, ir iespēja ierosināt Lauku bloku precizēšanas pieprasījumus, ko var izdarīt Provizoriskā iesnieguma sadaļā vai Lauku bloku precizēšanas sadaļā Lauku atbalsta dienesta (LAD) Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā...

[vairāk]
1 20.10.2020
No nākamā gada paredzētas izmaiņas pašnodarbinātajiem

2021. gada valsts budžetu pavadošo likumprojektu paketē ir iekļauti vairāki likumprojekti, kas paredz izmaiņas pašnodarbinātām personām. Tās paredz grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likumā un grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”.

[vairāk]
1 15.10.2020
Vairāk nekā 40 tūkstoši lauksaimnieku saņem vienotā platību maksājuma avansu jau pirmajā dienā

2020.gada 16.oktobrī vienotā platību maksājuma avansu (VPM) Lauku atbalsta dienests izmaksās rekordlielam klientu skaitam –41,7 tūkstotim lauksaimnieku. Kopējā izmaksātā summa pirmajā dienā būs aptuveni 90 miljoni eiro. Iepriekšējā gadā pirmajā dienā tika izmaksāti 80 miljoni eiro.

[vairāk]
1 14.10.2020
VID seminārs iedzīvotājiem “Kas mainīsies, vedot vai sūtot preces uz Latviju no Apvienotās Karalistes?”

Līdz šī gada 31.decembrim ir spēkā pārejas periods, kurā Apvienotā Karaliste vairs nav Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts, bet uz to turpina attiekties ES tiesības un pienākumi. Taču jau nākamā gada 1.janvārī šis pārejas periods beidzas, un tas nozīmē, ka vairs nebūs spēkā ierastā brīvā preču un personu kustība Apvienotās Karalistes uz citu ES...

[vairāk]
1 06.10.2020
Gājēju ietves renovācija un teritorijas apzaļumošana Asūnes ielā 2

Dagdas iedzīvotāju grupa “Daudzdzīvokļu mājas Asūnes ielā 2 iedzīvotāji” pašvaldības projektu konkursa “Sabiedrība ar dvēseli 2020” ietvaros saņēma līdzfinansējumu 500.00 EUR apmērā un veiksmīgi realizēja projektu “Daudzdzīvokļu mājas Asūnes ielā 2, Dagdā gājēju ietves renovācija un teritorijas apzaļumošana”. Projekta īstenošanas rezultātā mājas...

[vairāk]
1 05.10.2020
3 iemesli, kāpēc saņemt nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu elektroniski

Aicinām iedzīvotājus izmantot iespēju saņemt nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu elektroniski e-pastā.

[vairāk]