Kulinārijas konkurss ''Master chef for youngsters''

Projekta ietvaros: VESELĪGA DZĪVE- PIRMIE SOĻI RADĪT LAIMĪGU NĀKOTNI / HEALTHY LIFE- FIRST STEPS IN CREATING HAPPY FUTURE, kas tika īstenots Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr.: LLI-329 ietvaros notika starptautiskais kulinārijas konkurss ''Master chef for youngsters'' 6.un 7.decembrī Visaginā.

6. decembrī, seši skolēni no Dagdas vidusskolas, seši no Ezernieku vidusskolas un 2 skolotājas devās uz konkursu ''Master chef'', kas norisinājās Lietuvā, pilsētā Visaginā. Ēdienu gatavošana notika Mācību centrā, kur mēs bijām pirmie, kuri iejūtās šefpavāru lomā. No Dagdas vidusskolas piedalījās 3 komandas: ''Pingvīni'', ''Baltie lāči'', ''Radošās rokas''.

Savās sajūtās pēc konkursa dalās Dagdas vidusskolas 9. b un 8. a klases skolēni:

Atbraucot Visaginā uz Mācību centru, mēs reģistrējāmies, un pēc tam sekoja kafijas pauze. Notika svinīgā konkursa atklāšana, kur Dagdas domes pārstāvji – Marija Micķeviča, Sandra Viškure un Ligita Nagļa – ar Visaginas pašvaldības vadību: mēru Erlandu Galaguz, vice -mēru Aleksandru Grigiene un izpilddirektoru Virginius Andrius Bukauskas atklāja šo konkursu. Pavāre novadīja drošības instruktāžu, un pirmās grupas bērni sāka gatavot salātus, tad otrā grupa gatavoja gaļas bumbiņas ar piedevām.

Dalībniekiem vajadzēja prezentēt savus ēdienus žūrijai un izdomāt Ziemassvētku nosaukumu, un tai vajadzēja atbilst svētku noskaņojumam. Jauniešiem vajadzēja gatavot ne tikai žūrijai, bet arī citām konkursa komandām. Brīvajā laikā dalībniekiem bija piedāvātas lekcijas par stresa novēršanu. Pēc pusdienām noritēja otrā konkursa daļa, kur gatavoja desertus. Kad darbs Mācību centrā bija pabeigts, mēs devāmies uz viesnīcu un vakara pusē gājām uz boulingu.

Nākamā diena sākās ar otras grupas salātu pagatavošanu, bet tajā laikā mums bija radošās darbnīcas. Pēc tam pirmās grupas gatavoja plovu, kuru kopīgi degustējām un paši vērtējām savu ēdienu. Konkurss beidzās ar burkānu kēksu gatavošanu un rotāšanu. Pasākuma noslēgšanā žūrija paziņoja uzvarētāju komandas un apbalvoja katru no dalībniekiem.

Konkurss mums deva jaunās iespējas, pieredzi, pilnveidot sevi ēdienu gatavošanā. Mēs satikām savus draugus no Visaginas, ar kuriem piedalījāmies kopīgās nometnēs un iepazināmies ar jauniem jauniešiem. Grūtības bija ar laika termiņu, kā arī produktu ziņā. Bija neparasti, ka mūs filmēja, un cilvēki tiešajā ēterā varēja redzēt gatavošanas procesu. Pasākuma vadītājs Marats bija ļoti atsaucīgs un bieži mūs intervēja, un uzmundrināja, uzdodot jautājumus darba gaitā. Mēs iemācījāmies strādāt komandās, prezentēt savus ēdienus un atbalstīt viens otru, kad stress gandrīz mūs pārvarēja.

Stāsta Ezernieku vidusskolas konkursa dalībnieki:

Pateicoties realizētajam starptautiskajam projektam Interreg LAT LIT, mums, 6 jauniešiem no Ezernieku vidusskolas 8.un 9.klases 6.un 7.decembrī bija iespēja apmeklēt kulināro konkursu „Master Shef” Visaginā.

Konkursā mēs sacentāmies ar lietuviešu jauniešiem un gatavojām dažādus ēdienus: salātus, tefteļus ar piedevām, biezpiena desertu un burkānu kēksus no dotiem produktiem pēc pašu izdomātām receptēm. Mūsu darbu vēroja un vērtēja nopietna žūrija. Tika ņemts vērā komandas darbs, ēdiena garša, noformējums Ziemassvētku stilā, spēja prezentēt savu ēdienu, atbildēt uz žūrijas jautājumiem. Viss, ko mēs pagatavojām, noslēgumā varēja nodegustēt visi dalībnieki.

„Mums šī aktivitāte bija ļoti noderīga, jo ieguvām lielu pieredzi ēdienu pagatavošanā, dekorēšanā un pasniegšanā. Projekts ir ļoti noderīgs, jo māca dzīvot veselīgi un saprast, ka veselīgs dzīvesveids ir laimīgas dzīves pamats.” (Nastja Silineviča, Lauris Meikšans)

„Mēs braucām uz skaisto pilsētu Visaginu, ko apskauj zaļš priežu mežs. Konkurss „Master Shef” bija ļoti interesants un notikumiem bagāts pasākums. Tā bija ļoti laba pieredze gatavot ēdienus, ko ikdienā mēs ne tik bieži darām. Mēs sapratām, ka tas nav viegli. Otrā dienā mēs tik ļoti neuztraucāmies un darbs veicās vieglāk. Mums sanāca viss, ko gatavojām un mūsu skolotāja bija lepna par mums. Tā bija mūsu pirmā pieredze un ļoti ceram, ka ne pēdējā.” (Valērija Korņilova)

„Piedalīšanās konkursā bija laba iespēja atrast jaunus draugus ārvalstīs. Tagad zinu un protu pagatavot gaļas tefteļus un citus ēdienus. Konkursa laikā bija iespēja sniegt interviju un filmēties tiešraidē. Tā bija pirmā nopietnā pieredze un radīja nelielu satraukumu. Man patika krāšņā pilsēta priežu mežā un interesantās aktivitātes brīvā laikā. Es jautri un vērtīgi pavadīju laiku.” (Dana Moisejenoka)

Mēs ļoti vēlētos, lai nākotnē būtu vairāk tādu projektu un konkursu, kur piedalītos Lietuva un Latvija. Paldies Dagdas novada pašvaldībai,skolu direktoriem, projekta realizētājiem, mūsu lieliskajām skolotājām Inārai Galilejevai un Diānai Kiseļovai par atbalstu un palīdzību, kā arī autobusa šoferim Aldim Gražulim.

Projekta vadošais partneris: Visaginas radošā māja ( Visagino kūrybos namai) un sadarbības partneris: Dagdas novada pašvaldība (Local municipality of Dagda).

Saite uz Programmas mājas lapu www.latlit.eu

Saite uz oficiālo ES mājas lapu www.europa.eu

Šī informācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu.

Par šī publikācijas saturu pilnībā atbild Dagdas novada pašvaldība, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Projekta koordinatore: Ligita Nagļa, ligita.nagla@dagda.lv

 

Informāciju sagatavoja : Dagdas novada IKSN vadītāja M.Micķeviča

11.12.2019.