Relaksācijas telpu atklāšana Aleksandrovas internātpamatskolā

Starptautiskā Latvijas-Lietuvas projekta “Interreg” (ADD ME, pr.nr LLI-151) ietvaros, 06. decembrī, plkst. 13:00 Aleksandrovas internātpamatskolā notika projekta rezultāta izveidoto Relaksācijas telpu atvēršana.

Relaksācijas telpas sastāv no dažādām istabām, kuras ir pielāgotas bērniem ar īpašām vajadzībām.

Sāls istaba, multisensorā istaba, bumbu istaba, agresijas un stresa novēršanas istaba, kinozāle un radošā istaba ir relaksācijas telpas, kuras apmeklēt būs iespējams ik vienam Aleksandrovas internātpamatskolas audzēknim. Sāls istaba ir īpaša relaksācijas telpa, kurā no speciālas iekārtas izdalās sāls joni. Multisensorā istaba – aprīkota ar krāsu projektoru, apgaismojošu burbuļu lampu, muzikālo ūdens gultu, smilšu gaismas galdu un citām attīstošām mantām. Bumbu istaba – aktīvā telpa pirmskolas vecuma bērniem. Agresijas un stresa novēršanas istaba – telpa, kuras sienas ir apīkotas ar speciālu mīksto segumu, boksa maisu un šūpuļtīklu, stresa novēršanai. Kinozāle un radošā darbnīca – telpa, kurā bērni var radoši izpausties, zīmējot pa telpas sienām un uzbaudot LED TV un mājas kinozāli.

Relaksācijas telpu atvēršanas dienā skolotāja/logopēde Inese Kuzņecova rādīja meistarklasi (integrētu mācību stundu) multisensorajā istabā, kur tika izmantoti visi gaismas līdzekļi, lai bērni varētu nostiprināt zināšanas par krāsām. Pēc meistarklases tika rādīta prezentācija par projekta galvenajiem rezultātiem - sarīkotajām nometnēm, ilgtermiņa programmu, dabas takas ierīkošanas procesu un relaksācijas telpu rekonstrukciju.

Tāpat Aleksandrovas skolas direktore Anita Malinovska pateicās visiem sadarbības partneriem un ielūdza uz noslēguma konferenci, kura notiks 11. decembrī Visaginas “Verdenes” ģimnāzijā. Jāatgādina, ka projekts noslēgsies 2019. gada 28. februārī.

Vairāk informācijas par Latvijas – Lietuvas pārrobežas sadarbības projektu var atrast www.latlit.eu vai www.europa.eu

 

Šis raksts  ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Aleksandrovas internātpamatskola, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.