Sākusies projekta GREEN ROUTES realizācija

2014. gada 29.-30.aprīlī Dagdas novada Jaundomē (Latvija) notika pirmā projekta Nr. LLB‑2‑257 „Zaļie maršruti bez šķēršļiem” (GREEN ROUTES) pārrobežu sadarbības programmas Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas darba grupas sanāksme.

Projekts tiks realizēts Latvijas Latgales reģionā (Rēzeknes un Dagdas novadā), Lietuvas Viļņas un Utenas apgabalā un Baltkrievijas Vitebskas apgabalā. Projekta kopējais budžets: 172 337,90 EUR. No šīs summas 90% - 155 104,11 EUR ir Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas atbalsts.

Projekta sanāksmi atklāja Dabas Aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas direktore Anda Zeize, savukārt projekta vadītāja Sanita Zunda iepazīstināja par projekta gaidāmajām aktivitātēm. Sanāksmes laikā katrs projekta partneris sniedza prezentāciju par savu organizāciju, kā arī tika apspriesta katra partnera loma projekta ietvaros.

Projekta īstenošanas ietvaros Dagdas novadā ir paredzēts izbūvēt laivu piestātni cilvēkiem ar kustību traucējumiem Ežezera publiskajā pludmalē Ezerniekos, kas ļaus cilvēkiem ar kustību traucējumiem pašiem, atrodoties ratiņkrēslā, piebraukt pie Ežezera krasta un iesēsties laivā, lai varētu izbaudīt Rāznas nacionālā parka un Ežezera burvību.
Sanāksmes beigās projekta darba grupas dalībnieki vienbalsīgi apstiprināja ieplānoto aktivitāšu realizācijas plānu un novēlēja veiksmīgu tā realizāciju pierobežu reģionu attīstībai. Dalībnieki otrajā sanāksmes dienā apmeklēja Rāznas nacionālo parku, Dabas izglītības centru Lipušķos un tika iepazīstināti ar objektu Ezerniekos, kur tiks izveidota laivu piestātne.