Tūrisma izstāde „Otdih bez granic. Ļeto 2014”

Projekta BELLA CUISINE dalībnieki piedalījās starptautiskajā tūrisma izstādē Sanktpēterburgā „Otdih bez granic. Ļeto 2014”

 

No 4. līdz 6. aprīlim Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā, izstāžu centrā Ļenekspo, norisinājās starptautiskā tūrisma izstāde Otdih bez granic.

Ļeto 2014 (Atpūta bez robežām. Vasara), kur savu piedāvājumu prezentēja projekta BELLA CUISINE partneri no Latgales reģiona un Vitebskas apgabala. Stends izcēlās ar savu krāšņumu un piesaistīja lielu interesentu skaitu.

 

Visas trīs dienas izstādes apmeklētājiem bija iespēja degustēt Latgales un Vitebskas reģiona kulinārā mantojuma ēdienus, kas izgatavoti no ekoloģiski tīriem produktiem. Apmeklētājiem bija iespēja nogaršot dažādus Latgales gardumus no Aglonas maizes muzeja, lauku mājas „Upenīte”, biedrības „Latgaļu golds un z/s „Kramiņi” produkcijas. Polockas, Verhņedvinskas un Mioru rajona pārstāvji piedāvāja ne tikai plašu konditorejas izstrādājumu klāstu, cepumus, maizi, galetes, bet arī dažādus tradicionālos Baltkrievu suvenīrus.

 

Stenda apmeklētājiem bija vienreizēja iespēja par brīvu saņemt brošūru „Latgales reģiona un Vitebskas apgabala kulinārais mantojums”, kā arī tūrisma karti „Maršruts pa Latgales reģiona un Vitebskas apgabala kulinārā mantojuma vietām” krievu valodā. Abos drukātos izdevumos atrodama informācija par ēdināšanas sektora uzņēmumiem. Brošūra var kalpot arī par pavārgrāmatu, jo tajā ir piedāvātas latgaļu un baltkrievu ēdienu receptes. Savukārt izstrādātajā maršrutā ikviens ceļotājs var pasmelties idejas sava ceļojuma organizēšanai. Gan brošūra, gan tūrisma karte, kas ir sagatavotas un izdotas projekta BELLA CUISINE ietvaros, ieguva lielu popularitāti stenda apmeklētāju vidū. Stendā tika dalītas arī Latgales un Vitebskas apgabala reģionu un dažādu novadu tūrisma kartes.

 

Tieši iepretim, Baltijas jūras reģiona valstu stendā, piedalījās arī Latvijas puses pārstāvji. Stendā strādāja TAVA, Kurzemes tūrisma asociācija, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija, kā arī vairāki ceļojumu biroji. Latvijas stendā apmeklētāji varēja saņemt Latvijas un Rīgas tūrisma kartes, Latvijas pasākumu TOPu, kā arī Kurzemes reģiona materiālus, ko dalīja Kurzemes tūrisma asociācija.

 

________________________________________________________________________________

Dalība izstādē notika projekta LLB-2-266 „Kulināro pakalpojumu uzlabošana Latgales un Vitebskas reģionos, pamatojoties uz kulinārā mantojuma koncepciju” ietvaros. Projekta kopējais budžets: 483 195,05 EUR. No šīs summas 90% – 434 875,54 EUR ir Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas atbalsts.