Ir īstenots Dagdas novada pašvaldības projekts „Zivju aizsardzības pasākumu efektivitātes paaugstināšana Dagdas novada ezeros”

2015.gada jūlija beigās ir realizēts projekts „Zivju aizsardzības pasākumu efektivitātes paaugstināšana Dagdas novada ezeros”.

 

Dagdas novadā maluzvejniecība ir aktuāla problēma, kuras apkarošanas efektivitātes paaugstināšanai ir nepieciešams papildināt inventāru. Bieži vien nelikumīgas darbības notiek grūti pieejamās vietās, kur nav iespējam nolaist uz ūdens lielu laivu ar motoru. Pašvaldības rīcībā esošā PVC laiva ir nolietojusies un vairs nav droša lietošanā, tāpēc projekta ietvaros tika iegādāta jauna laiva. Lai būtu iespējams veikt atsevišķu, kritisku vietu novērošanu attālināti, tika iegādātas 2 meža kameras ar MMS funkciju. Ņemot vērā to, ka zivju resursu aizsardzībai tiek piesaistīts arī pašvaldības vides inženieris un VVD pilnvarotas personas, kuriem nav sava inventāra, bija iegādāts ūdensdrošs binoklis. Lai ievērojami palielinātu darba efektivitāti, projekta ietvaros tika iegādāti jaunākās paaudzes augstas izšķirtspējas eholoti, kas spēj parādīt arī dziļumā ieliktos tīklus un murdus kā arī dod iespēju kritiskās vietās atzīmēt GPS.

 

 

Projekta kopējās izmaksas ir 3361,99 EUR

Zivju fonda piešķirtais finansējums ir 3193.89 EUR

 

Informāciju sagatavoja

Aļona Matvejeva

27.07.2015.