Pabeigta ēku siltināšana

Pabeigta Dagdas vidusskolas un Dagdas Tautas nama siltināšana

Piektdien, 8.oktobrī Dagdas novada pašvaldības pieņemšanas komisijas dalībnieki novērtēja un pieņēma Dagdas vidusskolas un Dagdas Tautas nama siltināšanas darbus. Objektu vērtēšanā piedalījās pašvaldības izpilddirektors Ivars Pauliņš, projektu vadītāja Inese Plesņa, būvvaldes vadītājs Valdis Viļums, kā arī būvuzraugs Aivars Mileika un autoruzraugs Ainārs Mangulsons.

 

Dagdas vidusskolas ēkai ir veikta fasādes siltināšana un krāsošana, logu nomaiņa, bēniņu un pamatu siltināšana. Projekta kopējās izmaksas ir nepilni 150 tūkstoši latu. Būvdarbus veica SIA „ANBI”.

 

Arhitekts Ainārs Mangulsons pastāstīja, ka ēkas ārsienu siltināšanā tika pielietota ekovate, kas ir otrreizējās pārstrādes materiāls, pārstrādājot makulatūru. Tika izveidots karkass, apšūts ar CSP plātnēm un piepildīts ar ekovati. Latvijā tā ir jauna ēku siltināšanas tehnoloģija. Izmantojot to, var panākt daudz lielāku kvalitāti nekā siltinot ar akmens vati.

 

Dagdas vidusskolas direktore Vija Gekiša atzina, ka skolā jau tagad kļuvis jūtami siltāks, bet pagaidām nevar noteikt vai tā ir rudens saule vai siltināšanas efekts. Tā īsti novērtēt paveikto varēs bargajos ziemas salos.

 

Dagdas Tautas nama siltināšana izmaksāja  gandrīz 50 tūkstošus latu. Ēkā tika siltinātas sienas, pagraba pārsegums, pamati un bēniņi, kā arī nomainīti logi un ārdurvis. Būvdarbus veica SIA „Latspas”, ārsienu siltināšanā pielietojot akmens vati.

 

Pašvaldības būvinspektors Valdis Viļums, uzsvēra, ka ir piepildījies viss, ko mēs vēlējamies. Apmierina gan ēkas vizuālais izskats, gan tehniskā darba puse. Ēka ir nosiltināta, projekts izdevies godam.

 

Būvdarbi ir pabeigti. Projekta īstenošanas noslēgumā paredzēts organizēt informatīvas prezentācijas abās iestādēs, kurā plašāka auditorija tiks iepazīstināta ar Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta piedāvātajām iespējām, projektu rezultātiem, to ietekmi uz vidi un energoefektivitāti.

 

Dagdas vidusskolas un Dagdas Tautas nama ēku siltināšana tika finansēta Vides ministrijas īstenotās programmas „Klimata pārmaiņu finanšu instruments” ietvaros.

Sīkāk ar informāciju par Klimata pārmaiņu finanšu instrumentu (KPFI) var iepazīties Vides ministrijas mājas lapā: http://www.vidm.gov.lv/kpfi .

 

 

Informāciju sagatavoja:

Inese Plesņa

Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja

13.10.2010