Pilates nodarbības bērniem!


Sākot ar 10. maiju, Dagdas novada bērniem vecumā no 13 līdz 17 gadiem ir iespēja apmeklēt bezmaksas pilates nodarbības Dagdā. Nodarbībās aicināti piedalīties visi interesenti.

 

Nodarbību pulcēšanas vietas un grafiks ir publicēts www.dagda.lv.

 

Nodarbības un inventāra izdevumus segs Dagdas novada pašvaldība no projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Dagdas novadā” Nr. 9.2.4.2/16/I/020 pieejamajiem līdzekļiem.

 

Dalībniekiem ir iespēja gan nākt vingrot ar savu inventāru, gan izmantot projekta ietvaros iegādātos.

Vesels un dzīvespriecīgs bērns ir laimīgs bērns, kas ir arī vecāku laime. Ieliekot pamatus jau bērnībā, mēs nodrošinām ievērojami labvēlīgāku nākotni savam bērnam. Laba stāja ir veselības pamats, ko attīstām ikvienā Pilates nodarbībā.

 

Bērni iegūst lielāku apziņu par sevi un savu ķermeni, iemācās pareizi kustēties un izvairīties no traumām. Vingrošanas laikā viņi iemācās koncentrēt uzmanību uz savu ķermeni, kas palīdz uzmanības noturēšanā arī viņu garīgās attīstības nodarbībās. Ja kopš agra vecuma trenēt muskuļus ar Pilates vingrojumu palīdzību, tad jūsu bērnam izveidosies stiprs muskuļu karkass, kas aizsargās mugurkaulu no visām iespējamām deformācijām. Turklāt pareizi sabalansētas Pilates nodarbības bērniem ne tikai apmāca bērnu kontrolēt elpošanu, bet arī palīdz harmoniskai kaulu veidošanai, kas, neapšaubāmi, palielina to izturību un novērš muskuļu vājumu.

 

Jēdzienu Pilates un bērni savienošana – citādi sakot, tas ir veselība un sports, kustība un harmonija. Vingrojumu sistēma palīdz bērniem nostiprināt ķermeni, maigi iedarbojoties uz to, noņem saspringumu no mugurkaula muskuļiem, uzlabo stāju, kā arī palīdz apgūt plastiku un grāciju.

 

Tāpat arī pilates vingrojumi samazina bērnu un pusaudžu nervu uzbudināmību, pazemina stresa faktoru iedarbību, ceļ pašnovērtējumu. Bērniem paaugstinās uzmanības koncentrēšana, palielinās aktivitāte un komunikatīvās spējas. Nodarboties ar Pilates var jebkura vecuma bērni, sistēmai nav kontrindikāciju, pat pie hronisku slimību esamības.

 

Pilates ļauj uzturēt bērna ķermeņa dabisku attīstību, māca bērnu uzturēt pareizu stāju dažādās situācijās. Bez tam Pilates vingrojumi ļauj nostiprināt bērna muguras un vēdera muskuļus, kas lielā mērā pazemina traumu risku nākotnē, attīsta vestibulāro aparātu, palīdz saglabāt līdzsvaru.

 

Mūsdienīgie bērni lielu laiku pavada sēžot pie galda un veicot dažādus uzdevumus skolā un mājās, skatoties televīzijas pārraides vai sēžot pie datora monitora. Un jebkurš statisks ķermeņa stāvoklis noved pie nopietnas slodzes uz mugurkaulu, sevišķi tas skar bērnus, tā kā viņu kaulu struktūra atrodas nostiprināšanas stadijā. Kad bērns sēž uz krēsla vai dīvāna, viņa mugurkauls izcieš daudzkārt lielāku slodzi, nekā tad, ja bērns skrien vai stāv.

 

Projekts „ Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Dagdas novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/020) norisinās darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.


03.05.2017.