Krāsu ietekme uz veselību un to dziedējošā ābece

Saulainā sestdienas dienā Biedrības “Invalīdu brālība “NEMA”” telpās gan bērni, gan pieaugušie pilnveidoja savas zināšanas par krāsu nozīmi kā ārstniecisko terapiju, par krāsu terapijas labvēlīgo ietekmi uz cilvēku garīgo veselību, kā atjaunot organisma līdzsvarotu darbību.

 

Kopā ar  IB “NEMA” vadītāju, lekciju un meistarklases vadītāju Olgu Sipoviču dalībnieki piedalījās meistarklasēs, kuras mērķis  palīdzēt izzināt sevi, iepazīst savus pārdzīvojumus; atklāt savas zemapziņas dzīles un kā noteikt kādas krāsas deficīts valda mūsu organismā.

 

Mums katram ir savs viedoklis par krāsām. Ikvienu krāsas ietekmē bieži vien vairāk nekā aptveram ar prātu. Krāsas ir cieši saistītas ar visu mūsu dzīvi. Tās ieņem nozīmīgu vietu arī valodā. Krāsas bieži izmantojam, lai raksturotu fizisko pašsajūtu, izjūtas vai attieksmi, pat garīgo pieredzi.

 

Krāsas var izmantot organisma dziedināšanai un veselības nostiprināšanai, tāpat arī — lai stimulētu apziņas dziļākos līmeņus. Katrai krāsai ir sava unikāla iedarbība — gan stimulējoša vai nomācoša, gan kon­struktīva vai destruktīva.

 

Meistarklases viens no piemēram: Uzrakstiet savu vārdu un uzvārdu un katram burtam atrodiet atbilstošo krāsu. Par harmonisku tiek uzskatīts cilvēks, kura vārdā ir visas varavīksnes krāsas. Un tās krāsas, kuras vārdā un uzvārdā trūkst, jācenšas kompensēt, tās uzņemot ikdienā.

Krāsa Burts

Sarkana A, G, Ļ, T

Oranža Ā, Ģ, M, U

Dzeltena B, H, N, Ū

Zaļa C, I, Ņ, V

Gaišzila Č, Ī, O, Z

Tumšzila D, J, P, Ž

Violeta E, K, R

Rozā Ē, Ķ, S

Zelta F, L, Š

 

Pasākuma laikā valdīja sirsnīga atmosfēra, kurā gan bērni, gan pieaugušie guva emocionālu un saulainu enerģijas piepildījumu.

 

Pasākuma izdevumus sedz Dagdas novada pašvaldība no projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Dagdas novadā” Nr. 9.2.4.2/16/I/020 pieejamajiem līdzekļiem.

 

Projekts „ Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Dagdas novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/020) norisinās darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.

 

Ligita Nagļa

Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja

29.03.2018.