Uzzini, izmēģini, izvēlies!

2020.gada 28. februārī  Dagdas vidusskolas un Ezernieku vidusskolas 11. - 12. klašu skolēni apmeklēja izglītības iestāžu izstādi Ķīpsalā, Rīgā.

Katru gadu, beidzot skolu, daudziem skolēniem rodas jautājumi, ko  darīt nākotnē, ar kādu profesiju saistīt savu dzīvi, kādu izglītības iestādi izvēlēties, kur turpināt mācības un citi. Tāpēc izstāde ‘’Skola 2020” dot skolēniem iespēju ne tikai uzzināt, kur turpināt mācīties,  bet arī pašiem personīgi uzdot jautājumus gan  karjeras speciālistiem, gan  studentiem un izvēlētās mācību iestādes vadītājiem, kā arī pašiem apmeklēt izglītības iestāžu stendus. Skolēni varēja arī izmēģināt savas zināšanas un spējas piedaloties dažādās praktiskās  aktivitātēs un meistarklasēs, viktorīnās, noklausīties īsas lekcijas par studiju programmām un iespējām mācīties ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs.

Dažas skolēnu pārdomas pēc izstādes apmeklējuma:

“Es uzzināju konkrētāk par to, ko māca fakultātēs, kurās es domāju mācīties.”

“Es interesējos un skatījos ko piedāvā. Diemžēl, izglītības iestāde, kurā domāju stāties, nepiedalījās izstādē. Bet vienalga bija aizraujoši un interesanti.”

“Man patika izstāde. Tur es satiku cilvēku, kurš mācās tajā universitātē un fakultātē, kura mani interesē. Šī tikšanās mani pārliecināja tajā, ka es patiešām gribu tur studēt, un esmu ar to apmierināts. Bija interesanti apskatīt arī citu universitāšu stendus.”

“Ļoti pateicos skolai par sarīkoto braucienu, jo tieši šis brauciens palīdzēja man izvēlēties manu nākotnes profesiju. Ļoti daudz bija interesanta, taču nepietika laika visu apskatīt.”

“Pateicoties braucienam uz izglītības izstādi “Skola 2020”, katrs no mums varēja apmeklēt sev interesējošo universitātes stendu. Es uzzināju par tām universitātēm, kurām nekad nebiju dzirdējusi. Tas man ļāva vēl vairāk saprast, ka Latvijā tiešām ir daudz iespēju studēt. Karjeras konsultanti palīdzēja un deva padomus kā var apvienot savas intereses un darbu ikdienā.”

Pēc izstādes apmeklējuma skolēniem bija iespēja iegriezties  arī “Grāmatu galdā”. Tur bija iespēja nopirkt dažādu izdevniecību daiļliteratūru, izzinošo literatūru, tikties ar grāmatu autoriem, piedalīties izlozēs un nopirkt suvenīrus.

Katrs izstādes dalībnieks noteikti saņēma  atbildes uz saviem jautājumiem. Ceram, ka  mūsu skolēni atrada nepieciešamo informāciju, kura palīdzēs pieņemt svarīgo viņa dzīves lēmumu: izvēlēties sev interesējošo profesiju un izglītības iestādi, kur var šo profesiju apgūt. Iespēju ir ļoti daudz, galvenais, izdarīt pareizo izvēli. Lai viņiem veicas!

Pateicamies Dagdas vidusskolas pedagogam karjeras konsultantam Regīnai Pauliņai par organizēto braucienu un autobusa šoferiem Ilmāram Kapišam  un Antonijam Vaiculevičam par iespēju apmeklēt izstādi ‘’Skola 2020”.

Brauciens tika organizēts projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 

Dagdas vidusskolas 12.b klases audzinātāja Snežana Smirnova