Starptautiskā izglītības izstāde Ķīpsalā „Skola 2018”

24.februārī Dagdas un Ezernieku vidusskolas skolēni apmeklēja Starptautisko izglītības izstādi Ķīpsalā „Skola 2018”. Skolēniem no projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” līdzekļiem tika apmaksātas ieejas biļetes. Skolēni, savas nākamās profesijas meklējumos, iepazinās ar Latvijas augstskolu piedāvāto veiksmīgas karjeras izvēli.

Jauniešiem bija iespēja ne tikai iegūt informāciju par studijām un profesijām, bet arī jautāt, praktiski darboties, piedalīties diskusijās, atbildēt uz jautājumiem, iegūt balvas, saņemt bukletus.

Katra augstskola piedāvāja informācijas stendus par profesijām, kuras var apgūt. Ja interesē militārā karjera un ir laba fiziskā sagatavotība, var mācīties Latvijas Nacionālās Aizsardzības akadēmijā. Studenti demonstrēja ieročus, mācīja, kā ar tiem rīkoties. Nākamie ārsti ātrās palīdzības mašīnā, kas aprīkota ar modernu aparatūru, profesionālu mediķu uzraudzībā varēja nomērīt asinsspiedienu, paklausīties pulsu. Jaunās frizieres veidoja skaistas frizūras, stāstīja par savu darbu.

Interesenti noklausījās lekciju „Vai skolotājs ir nepieciešams informācijas pieejamības laikā?”.

Pārbaudīt savas angļu valodas zināšanas un iegūt informāciju par studijām ārzemēs, kā izvēlēties piemērotu mācību iestādi, noformēt dokumentus, saņemt studiju vīzu varēja runājot ar universitāšu, vēstniecību un kultūras institūtu pārstāvjiem vairāk nekā no 15 valstīm.

11.klases skolēniem  ir iespēja no 8.jūlija līdz 3. augustam apmeklēt jauniešu valodas nometni ASV pilsētā Portlendā, lai apgūtu angļu valodu.

12.klases skolēni ir izvēles priekšā, kuru augstskolu izvēlēties, un tā noteikti būs Latvijas augstskola.

 „Grāmatu izstādē 2018” varēja iepazīties ar daudzveidīgo literatūras klāstu un nopirkt lētas grāmatas.

Sirsnīgs paldies Svariņu pagasta pārvaldes autobusa šoferītim Antonijam Vaiculevičam par silto autobusu, vizināšanu pa Rīgu, laimīgu atvešanu mājās un visu mūsu iegribu izpildīšanu.

 

Veneranda Lutinska

Ezernieku vidusskolas skolotāja

 

Foto: Regīna Pauliņa

Dagdas vidusskolas PKK