Izvēlies savu mācību iestādi!

Klāt pavasaris. Tuvojas laiks, kad 9. un 12. klašu skolēniem būs jāizvēlas, ko darīt tālāk, kur turpināt mācīties vai studēt. Tādēļ martā, projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, notika vairāki pasākumi ar mērķi palīdzēt jauniešiem iepazīt profesionālo un augstāko izglītības iestāžu piedāvājumus un izdarīt savu izvēli.

1.martā piecdesmit Dagdas vidusskolas, Ezernieku vidusskolas, Andrupenes pamatskolas un Andzeļu pamatskolas vecāko klašu skolēni devās uz ikgadējo Starptautisko izglītības izstādi “Skola 2019” Ķīpsalā, Rīgā, kas ir nozīmīgākais izglītības iespēju notikums Latvijā. Tas pulcē tūkstošiem jauniešu un piedāvā plašu un kvalitatīvu informāciju par mācībām Latvijā un ārzemēs. Šogad izstāde notika jau divdesmit piekto gadu un tās atklāšanas ceremonijā piedalījās LR Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 valdes priekšsēdētājs Viesturs Tīle un izstādes “Skola” vadītājs Valts Jirgensons.

Šogad izstādē “Skola 2019” piedalījās apmēram 120 dalībnieki no 11 valstīm. Izstādē varēja uzzināt par Latvijas un ārvalstu augstskolu un citu mācību iestāžu piedāvājumu, jaunajām mācību programmām, interešu izglītību un iepazīties ar svešvalodu un dažādu mācību kursu piedāvājumu, kā arī iemēģināt roku dažādās profesijās, vērot paraugdemonstrējumus un piedalīties dažādās aktivitātēs. Pirmoreiz “Skolā” darbojās divas Atvērtās skatuves, kur bija vērtīgas lekcijas, semināri un prezentācijas gan jauniešiem, gan vecākiem, gan skolotājiem.  

8. martā Dagdas vidusskolas 12. klašu skolēniem notika KAA pasākums “Studenta kurpēs”. Pasākuma laikā Dagdas vidusskolas jaunieši tikās ar studentiem, kas stāstīja par savu studenta pieredzi, izvēlēto studiju programmu, nākotnes profesiju un deva derīgus un praktiskus padomus gatavojoties un uzsākot studenta gaitas. Tikšanās notika ar Daugavpils Universitātes 4. kursa studenti (topošo fizioterapeiti) Helēnu Gabrāni, Daugavpils Universitātes 1. kursa studenti (topošo pamatizglītības skolotāju) Ritu Šukeli un strādājošo juristi, maģistratūras studenti Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā.

29. martā daudzi Dagdas vidusskolas un Andzeļu pamatskolas jaunieši izmantoja iespēju, lai apmeklētu profesionālās un augstākās izglītības iestāžu izstādi “Izglītība un karjera 2019” Rēzeknē. Arī tā bija lieliska iespēja iepazīt sev interesējošo studiju vai profesionālo mācību programmu, uzzināt par dažādu izglītības iestāžu piedāvājumiem, uzdot sev interesējošos jautājumus un vērot izglītības iestāžu prezentācijas.

 

Informāciju sagatavoja Regīna Pauliņa

Dagdas vidusskolas PKK