Iepazīstam kurpnieka amatu

Decembra sākumā Dagdas vidusskolas 6. klašu skolēniem, projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, bija iespēja iepazīt kurpnieka amatu.

Tika organizētas divas ekskursijas uz ādas izstrādājumu darbnīcu “Kristāka kurpīte” Rēzeknē, kas sniedz pakalpojumus jaunu ādas apavu, izstrādājumu izgatavošanā pēc individuāla pasūtījuma un apavu, kā arī citu ādas izstrādājumu remontā.

Ekskursijas laikā kurpju meistars un uzņēmuma vadītājs Andris Kačkāns pastāstīja par savu karjeras ceļu līdz tapa par meistaru, kurpnieka amatu, tā specifiku, par to, kur un kā to var apgūt. Andris Kačkāns ir sava amata meistars jau vairāk kā 35 gadus un kvalificēts individuālā pasūtījuma apavu izgatavotājs. Stāstījuma laikā varēja just, ka ādas apavi ir Andra sirdsdarbs un aizraušanās. Apsveicami, ka uzņēmumā strādā arī cilvēki ar speciālām vajadzībām, kurus uzņēmuma vadītājs atbalsta kā varēdams. Zīmīgi ir arī tas, ka uzņēmums strādā tikai ar dabīgo ādu.

Turpinājumā skolēniem bija iespēja apskatīt kurpnieka darbnīcas, redzēt kurpju tapšanas procesu, uzzināt, cik pieprasīts ir šis amats mūsdienās, cik tas ir ienesīgs un kādām īpašībām jāpiemīt, lai kļūtu par labu meistaru. Pārsteidzoša izrādījās ādas izstrādājumu un ādas krāsu daudzveidība.

Pasākuma otrajā daļā bērni darbojās radošajās darbnīcās, iejutās kurpnieka lomā un katrs pagatavoja sev nelielu suvenīru – pastaliņu. Tas prasīja lielu pacietību un pirkstu veiklību. Skolēniem bija iespēja novērtēt savas spējas un saprast, cik daudz neatlaidības, uzmanības un pieredzes nepieciešams, lai izgatavotu kvalitatīvus apavus.

Sirsnīgs paldies SIA “Kristāla kurpīte” vadītājam Andrim Kačkānam un viņa komandai par laipno uzņemšanu un šoferītim Jurijam Čerņecovam par drošiem braucieniem.

 

Regīna Pauliņa

Dagdas vidusskolas PKK