Ekskursijas pie uzņēmējiem Dagdā

Lai paplašinātu skolēnu priekšstatus, zināšanas par darba pasauli, Dagdas vidusskolas 5. un 6. klašu skolēniem, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, bija iespēja apmeklēt vietējos uzņēmējus un tuvāk iepazīt fotogrāfa, automehāniķa un friziera profesijas.

 

20. oktobrī Dagdas vidusskolas 5. klašu skolēni devās pie individuālā uzņēmēja Pjotra Murāna uz fotostudiju “Minolta”, kur uzzināja kā top kvalitatīva fotogrāfija un iepazina fotogrāfa ikdienas darbu. Savukārt Dagdas vidusskolas 6. klases zēni 1. decembrī apmeklēja autoservisu “Amatmeistars”. Tur, servisa īpašnieka Anatolija Zdanovska vadībā, iepazina automehāniķa profesiju un paši izmēģināja savu roku riepas nomainīšanā mašīnai. Kamēr zēni “remontēja mašīnas”, meitenes apmeklēja skaistumkopšanas salonu “Afrodīte”. Prasmīgā un sirsnīgā friziere Danute Blinova meitenēm izstāstīja par savu darbu – profesijas pozitīvajām un ne tik pozitīvajām pusēm. Meitenēm bija iespēja vērot frizieres demonstrējumus frizūru veidošanā, kā arī pašām izmēģināt strādāt ar matu taisnotāju, lokšķērēm, veidot pinumus. Skolēniem bija iespēja uzdot sev interesējušos jautājumus katras jomas profesionālim, lai skaidrāk izprastu profesijas specifiku.

           

Sirsnīgs paldies fotogrāfam Pjotram Murānam, autoservisa īpašniekam Anatolijam Zdanovskim un frizierei Danutei Blinovai par atsaucību, pacietību, prasmīgu nodarbību vadīšanu un sava laika veltīšanu skolēnu karjeras izglītošanā!

           

Paldies par atbalstu arī klašu audzinātājiem – Ainai Slesarei, Inārai Galilejevai un Aigaram Vigulim!

 

Regīna Pauliņa

Dagdas vidusskolas PKK

21.12.2017.