Ciemos pie ģitāru meistara

Projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, šajā mācību gadā, tika organizēts vesels karjeras attīstības atbalsta pasākumu cikls “Uzņēmējdarbība laukos”, ar mērķi iepazīt uzņēmējdarbības attīstības iespējas un ražošanas procesu laukos.

Pasākumu cikls noslēdzās 29. maijā ar Dagdas vidusskolas 6. klašu skolēnu ekskursiju uz Z/S “Tiptops”, Kaunatas pagastā, kuras īpašnieks Jānis Kuzminskis nodarbojas ar akustisko un, galvenokārt, elektrisko ģitāru izgatavošanu. Ekskursijas laikā skolēni iepazina ģitāru izgatavošanas meistara amatu, apskatīja meistara darbnīcu, darbarīkus, darba vidi, ģitāru izstādi. Interesantā stāstījumā uzzināja, ka Jānis Kuzminskis ir gan muzikants, gan ģitāru meistars, un to visu ir apguvis pašmācības ceļā. Viņš ģitāras izgatavo pēc individuālā pasūtījuma, tādēļ tās ir unikālas, un daudzas ir aizceļojušas arī uz ārzemēm. Skolēniem bija iespēja uzdot sev interesējušos jautājumus un uzzināt, cik ilgā laikā top viena ģitāra un kādas ir tās izmaksas.

Meistars stāstīja un rādīja, kā top ģitāra no materiāla izvēles līdz gatavam instrumentam. Bērniem bija iespēja darboties arī praktiski – izmēģināt, noteikt, salīdzināt un raksturot dažādu koku skaņas, ar zāģi iegriezt ģitāras grifā rievas, iemēģināt roku ģitāras spēlēšanā. Patiesi pārsteidza ģitāru izstāde, kas meistaram ierīkota atsevišķā telpā. Katrai ģitārai ir savs stāsts, nozīme un vērtība.

Paldies ģitāru meistaram Jānim Kuzminskim un viņa dzīvesbiedrei par sirsnīgo uzņemšanu, interesanto un iedvesmojošo stāstījumu un uzņēmību! Paldies par viņu darbu, kas apliecina to, ka arī dzīvojot dziļos laukos var veiksmīgi attīstīt uzņēmējdarbību, sevi pilnveidot un sasniegt iecerēto. Ir tikai jāatrod sava sirdslieta un daudz jāstrādā.

 

Dagdas vidusskolas PKK

Regīna Pauliņa