ERASMUS+ atkal Austrijā

Turpinoties starptautiskajam projektam “Mācības ārpus skolas”, šī gada novembrī divi Dagdas vidusskolas skolotāji, direktores vietniece un vācu valodas skolotāja Velta Augustova, sporta skolotājs Harolds Kavinskis, piedalījās koordinatoru sanāksmē Austrijā, lai atskatītos uz jau paveiktajiem projekta darbiem, gūtu kādu jaunu ideju un saplānotu nākamo skolēnu un skolotāju tikšanos pavasarī Horvātijā.

 

Šoreiz mūsu pieturas vieta bija Laßnitzhöhe, kas atrodas lielākās pilsētas Grācas (Graz) tuvumā. Lai uz turieni nokļūtu, visa diena turp un tāpat arī atpakaļ tika pavadīta ceļā: brauciens ar automašīnu līdz Viļņas lidostai, lidojums no Viļņas līdz Vīnei, nākamais lidojums Vīne – Grāca, turpinājumā vilciens Grācas lidosta – Grāca, bet pašā vakarā vilciens Grāca- Laßnitzhöhe. Viesu namiņš der Gasthof „Zur Bahn“, kurš atrodas pie pašas dzelzceļa stacijas, ļoti skaistā vietā kalna pakājē un pieder  Eisenbergeru ģimenei (Familie Eisenberger) visas trīs dienas mūs uzņēma ļoti mīļi.

 

Ne tikai atkalredzēšanās prieks ar kolēģiem no visām partnervalstīm – Austrijas, Čehijas, Ungārijas un Horvātijas, bet arī daudz darba pie projekta gaitas realizēšanas, novadīto stundu analīzes (mācību priekšmeti, izmantotās metodes, sasniegtais rezultāts, saikne ar reālo dzīvi), pārdomām un sarunām, nākamās tikšanās Horvātijā plānošanu  – viss bija jāpagūst šajās dienās.

 

Papildus pārrunām, stundu analīzes un koordinēšanas darbam mēs visi kopā izgājām arī tematisko taku vairāku kilometru garumā turpat Austrijas rudens mežā. Te ir izveidotas dažādu smaguma pakāpju meža takas ar interesantiem apskates objektiem, nomierinošām meža ainavām, sportisku aktivitāšu posmiem, jo cilvēkiem vienmēr bijusi vajadzība pēc efektīvas dziedināšanas un intensīvas veselības aprūpes, regulāras fiziskās aktivitātes, veselīga uztura, garīgā un emocionālā līdzsvara. Tieši šajā reģionā darbojas arī daudzas veselības iestādes, atveseļošanās klīnikas, kur visa pamatā ir atveseļojošais gaiss daudzu kilometru garās meža pastaigās. Vakarpusē mums bija iespēja apmeklēt Grācas pilsētu, izbraukt ar tramvaju pa tās skaistajām ielām un nobaudīt nacionālos ēdienus vakariņās.

 

Lai gan visas šīs dienas bija ļoti lietainas, tomēr rudens krāsainums tāpat priecēja acis un radīja jauku noskaņojumu, iedvesmu turpmākajam darbam šajā projektā.

Uz tikšanos šī projekta pēdējā posmā Horvātijā!

 

Velta Augustova,

Harolds Kavinskis