VISI NOTIKUMI

Kultūras notikumi, Kultūras ziņas

26.10.2019

Tradīciju skolas otrā nodarbība

1 1/
  • 1

Valsts Kultūrkapitāla fonda Tradicionālās kultūras projektu konkursā tika atbalstīts projekts “Tradīciju skola Dagdā”, kura otrā nodarbība notiks 26.oktobrī plkst. 11.00 Dagdas novada Kultūras centrā.

Tradīciju skolas mērķis ilgtermiņā ir veicināt seno tradīciju un prasmju kā nozīmīgas nemateriālā kultūras mantojuma daļas saglabāšanu, attīstīšanu un tālāknodošanu Latgales kultūrtelpā, lai caur to popularizētu senās tradīcijas un prasmes, kā arī sekmētu to pārmantojamību nākamajām paaudzēm.

Lai šo mērķi sasniegtu 26.oktobrī tiks organizēta otrā nodarbība “Ar Aizgavēni (Meteņiem) un Lieldienām saistītie rituāli un tradīciju iedzīvināšanas iespējas mūsdienu kultūrvidē”, kuru vadīs Līvānu folkloras kopas “Ceiruleits” un Latviskās dzīvesziņas pulciņa vadītāja Anna Kārkle.

Mūsdienu kultūrvidē tradicionālās kultūras vērtību nesējiem – folkloras kopām, etnogrāfiskajiem ansambļiem, kultūras dzīves organizatoriem, skolotājiem ir viens svarīgs uzdevums – būt par savas tautas tradīciju turpinātājiem, pārmantot un saglabāt tautas kultūrā paliekošās vērtības, atbilstoši novada tradīcijām, attīstīt tās tālāk un nodot mantojumā nākamām paaudzēm.

Dagdas novads ir novads ar bagātām kultūras tradīcijām. Lai veicinātu tradicionālās kultūras vērtību popularizēšanu, saglabāšanu  un nodošanu nākamajām paaudzēm, otrajā Tradīciju skolas nodarbībā tiks pievērsta uzmanība nozīmīgākajām tradicionālās kultūras izpausmēm (Aizgavēnis (Meteņi) un Lieldienas), ar to saistītajiem rituāliem un tradīciju iedzīvināšanas iespējām mūsdienu kultūrvidē, radot iespēju kultūras nesējiem iegūt priekšstatu par jaunām pieejām tradicionālās kultūras vērtību popularizēšanā, ka arī dalīties pieredzē.

Projekta kopējās izmaksas 1090 EUR. No Valsts Kultūrkapitāla fonda projekta īstenošanai ir saņemti 650 EUR. Līdzfinansējumu nodrošina Dagdas novada pašvaldība.

Projekts tiek īstenots Valsts Kultūrkapitāla fonda Tradicionālās kultūras nozares projektu konkursa ietvaros.

 

Informāciju sagatavoja:

Projekta vadītāja Inta Viļuma

t.656 52174, e-pasts: oluteni@inbox.lv

<- Atpakaļ uz: VISI NOTIKUMI

NOTIKUMU ARHĪVS

28.05.2020
Dagdas novada domes sēde

Dagdas novada domes kārtējā sēde notiks 2020.gada 28. maijā plkst. 15:00 (attālināti).

[vairāk]
28.05.2020
Norisināsies bezmaksas tiešsaistes seminārs par bērnu sportiskā talanta attīstību

28. maijā norisināsies tiešsaistes seminārs “TALANTS. Kā to atrast un attīstīt?”, kurā aicināti piedalīties gan dažādu sporta veidu treneri, gan mazo sportistu vecāki. Pirmajā šāda veida seminārā Latvijā vietējie un ārvalstu sporta nozares profesionāļi stāstīs par to, kā pamanīt talantu jaunajos sportistos. Seminārā tiks sniegti padomi treneriem...

[vairāk]
21.05.2020
Komiteju apvienotā sēde

Finanšu un attīstības jautājumu komitejas un Izglītības, kultūras, sporta, sociālo un veselības jautājumu komitejas apvienotā sēde notiks 2020.gada 21. maijā, sākums plkst. 14:00. (ATTĀLINĀTI)

[vairāk]
18.05.2020
Donoru diena

18. maijā no plkst. 9:00 līdz 13:00 pie Dagdas novada Kultūras centra

[vairāk]
16.05.2020
Lielā Talka kā plānots norisināsies 16. maijā

Ņemot vērā, pašreizējo situāciju Latvijā un visā pasaulē, kā arī paaugstinātas drošības un sociālās distancēšanās apstākļus, Lielā Talka šogad tiek organizēta, lielāku uzsvaru liekot uz individuālo talkošanu. Kā iepriekš tika ziņots, talka norisināsies 16.maijā, taču visus talkotājus aicinām izvēlēties vienu no sev piemērotākajiem un pašreizējos...

[vairāk]
15.05.2020
Uzņemšana Mūzikas un mākslas skolā

Dagdas mūzikas un mākslas skola uzsāk audzēkņu uzņemšanu jaunajam 2020./2021.mācību gadam.

[vairāk]
12.05.2020
Nodod plēvi! Viens un divi!

Ja saimniecībā sakrājusies plēve, plastmasas maisi un kannas, kas vairs nenoder ikdienas darbos - nekrāj, nodod to pārstrādei.

[vairāk]
07.05.2020
Riteņbraukšanas sacensības

Riteņbraukšanas sacensības sākot ar 7.maiju līdz 14.maijam!Sacensību noteikumi:1.Piedalīties var jebkurš!2.Iespēja piedalīties neierobežotu daudz reižu, bet kā pierādījums ir jāiesūta ekrānšāviņš no savas sporta aplikācijas uz WhatsApp 20014272!3.Rezultāti tiek uzskaitīti un reģistrēti katru dienu līdz 23:59!4.Noteikt izturīgākos velobraucējos,...

[vairāk]