Izglītības ziņas

06.02.2014

Pirmsskolas skolotāju seminārs

12 1/
  • 1
  • 2

Bērnudārzu skolotājas viesojas Konstantinovas, Asūnes un Šķaunes skolā.

2014.gada 30. janvārī Dagdas novada pirmsskolas skolotājiem bija iespēja piedalīties darba braucienā pa novada skolām, kurās darbojas pirmsskolas izglītības grupas. Neskatoties uz pašu lielāko salu, mēs atbraucām uz siltu un mājīgu Konstantinovas sākumskolu, kuru telpas bija skaisti izrotātas. Mēs iepazināmies ar skolu, uzzinājām skolas dibināšanas vēsturi. Pirmsskolas izglītības grupas telpās mūs sagaidīja skolotāja Valentīna Stepiņa. Viņa dalījās pieredzē- parādīja savus izdomātus un izveidotus bērnu attīstošus mācību materiālus.   Iepazīstināja ar atsevišķu stūrīti, kas veltīts mūsu Latvijai. Apskatījām izstādi ,,Ziepes’’.

Asūnes pamatskolā mūs laipni sagaidīja skolas direktore Ārija Šumeiko. Dzirdējām skolas vēsturi, apskatījām telpas. Apmeklējām skolas muzeju, kur mūs sagaidīja skolēni ar nelielu prezentāciju. Muzejā ir ļoti daudz dažādu veco mantu, kas atgādina mums par Latvijas vēsturi.

 Skolas gaiteņi ir plaši, uz sienām daudz interesantu, radošo darbu. Skolā atrodas istaba,  kura veltīta K. Raudivem. Izcilam rakstniekam, filozofam un parapsihologam, viņš ir dzimis Asūnes pagastā. Protams, apmeklējām pirmsskolas izglītības grupu, kur mūs sagaidīja, lielā aukstuma dēļ, tikai viens bērns  un skolotāja Alīna Jeremenoka. Mēs iepazināmies ar nelielo, bet mājīgo  pirmsskolas telpu, kur bērni spēlējas un  notiek nodarbības. Bija skatāms ļoti interesants projekta ,,Ziepes’’ veikums.

   Aizceļojām arī uz Šķaunes pamatskolu. Mūs sagaidīja smaidīga un ļoti viesmīlīga skolas direktore Zoja Andžāne. Guvām radošas idejas, apskatot   skolēnu darbu izstādes ,,Ziema’’ un ,,Manas mājas’’ . Skola lepojas ar saviem audzēkņiem, kuri piedalās olimpiādēs un konkursos un ir izveidojuši savu „slavas” sienu. Iepazināmies ar izremontētajām, ļoti  siltajām, skolas telpām, vērojām ar projekta  ,,Ziepes’’ veikumu. Te bērni ar skolotāju Jevģēniju Vonzoviču mēģināja paši vārīt ziepes, pievienojot klāt visu ko, gan kafiju, gan kanēli u.c.

Atceļā apmeklējām Vides izglītības centru  -Jaundomes muiža. Tur mūs sagaidīja Armands Pudniks, kurš interesanti pastāstīja par zivju daudzveidību mūsu Ežezerā, par skolēnu iespējām interesantā veidā – izmantojot jaunākās tehnoloģijas,  pilnveidot savas zināšanas dabas zinībās. Nogaršojām  garšīgo zivju zupu.

Semināra noslēgumā Dagdas novada logopēde Rasma Graše pastāstīja par problēmām ,kuras pastāv novada pirmsskolas iestādēs, strādājot ar bērniem, kuriem ir uzvedības un traucējumi, iesaistoties diskusijā, skolotāji dalījās pieredzē, lai tām rastu risinājumu .Runājām par paveikto darbu un sasniegumiem, par gaidāmajiem pasākumiem .

 

Nataļja Ozoliņa

Ezernieku PII

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS