Kultūras ziņas

30.12.2021

Tradicionālā maskošanās Dagdā

123 1/
  • 1
  • 2
  • 3

Ziemassvētku laiks ir tikai bagātāks, interesantāks un jautrāks, ja tajā parādās maskās tērpušies ļaudis, tāpēc 28.decembra pievakarē Dagdas folkloras kopas “Olūteņi” maskotie ļaudis un viņu domubiedri devās gājienā pa Dagdas iestādēm un ielām, laidās jautrās rotaļās un izdarībās pie pilsētas galvenās egles.

Maskošanās tradīcijas pavediens turpinās un iesniedzas mūsdienu kultūrvidē kā savdabīgs fenomens, kā liecība par mūsu senču dzīvesveidu un ieražām, stāstot par to, ka maskošanās tradīcijai ir pozitīva noskaņa, jo tā atnes svētību, rituāli un mistika tiek apvienoti ar jokiem un smiekliem.

28.decembrī Dagdas folkloras kopas “Olūteņi” dalībnieki un domubiedri, ģērbušies tradicionālajās maskās, dziedādami un trokšņodami, kā to prasa tradīcija, parādījās Dagdas ielās, devās uz dažādām iestādēm, piestāja pie pilsētas galvenās egles, aizdzenot visu ļauno, nesot svētību un pārticību nākamajam gadam.

Ir patiess gandarījums redzot, ka cilvēki ir patīkami pārsteigti, ieraugot maskotos ļaudis. Izbrīns un interese jauniešu acīs ir kā liecība tam, ka šai senajai tradīcijai ir jāturpinās, tā saglabājot vienu no Ziemassvētku būtiskākajām sastāvdaļām.

 

Inta Viļuma

Dagdas Folkloras centra vadītāja

 

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS