Ziņas

15.11.2021

Noslēdzies izstādes “Konstantīns Raudive – latvietis Eiropā” ceļojums

12345 1/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Latgales kultūras programmas 2021 ietvaros tika īstenots Krāslavas novada pašvaldības Dagdas pilsētas un pagastu apvienības projekts izstādes “Konstantīns Raudive – latvietis Eiropā” izveidei. Trīs mēnešu garumā tā bija skatāma sākumā Asūnē Konstantīna Raudives kultūrvēsturiskā mantojuma centrā, tad Dagdā Tūrisma informācijas punktā un noslēgumā Krāslavā Krāslavas Vēstures un mākslas muzejā. Izstāde tapa ar Valsts kultūrkapitāla fonda, a/s “Latvijas Valsts meži” un biedrības “Latgales reģiona attīstības aģentūra” piešķirto finansiālo atbalstu.

Mūsu izcilā novadnieka Konstantīna Raudives vārds ilgus gadus bijis izgaisis no latviešu kultūras kopainas, bet jāpiemin, ka viņš joprojām ir viens no pasaulē vispazīstamākajiem latviešiem. Viņa devums pasaules izziņā ir bagātīgs, un viņš ir atzīts kā izcils rakstnieks, filozofs un parapsihologs. Lai mūsdienās popularizētu Konstantīna Raudives vērtību Latgales kultūras programmas ietvaros tika izstrādāta un izveidota mobilā izstāde “Konstantīns Raudive – latvietis Eiropā”, izgatavojot 10 informatīvos roll-up stendus.

Projekta īstenošana sniedza iespēju saglabāt un attīstīt Latgales kultūrvides daudzveidību, padarot Konstantīna Raudives personību tuvāku saviem novadniekiem, jo izstādes izglītojošais raksturs deva iespēju ikvienam interesentam no jauna iepazīties ar šīs personības dzimto māju vietu, dzīvesgājumu un radošo devumu.

Izstāde tika izrādīta trīs dažādas vietās un telpās, kas deva katrai izstādes norisei savu noskaņu un īpašo atmosfēru. Asūnē izstādi papildināja Konstantīna Raudives imitētais rakstāmgalds, Dagdas Tūrisma informācijas punktā galvenie izstādes objekti bija jaunizveidotie stendi, taču uz Krāslavas Vēstures un mākslas muzeju kopā ar informācijas stendiem aizceļoja arī Konstantīna Raudives piemiņas istabā esošie eksponāti un grāmatas. Tomēr īpašu un mistisku atmosfēru izstādei piešķīra fonā skanošie Konstantīna Raudives eksperimentu mirušo balss ieraksti. Apmeklētāji ar interesi iepazinās ar vēsturisko informāciju par Konstantīna Raudives personību un baudīja izstādes atmosfēru.

Diemžēl valstī esošā situācija saīsināja iespēju interesantiem apskatīt izstādi Krāslavas Vēstures un mākslas muzejā, tāpēc izstāde tika pagarināta līdz 19.novembrim, pēc kā, tā atgriezīsies mājās, Konstantīna Raudives kultūrvēsturiskā mantojuma centrā, atjaunojot piemiņas istabas saturu, un gaidīs jaunus apmeklētājus un ceļojumus uz citām Latvijas pilsētām.  

 

Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja Laura Pauliņa
t. 22491556, e-pasts: laura-paulina@inbox.lv

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS