Izglītības ziņas, Novada ziņas

17.07.2017

Vairāk nekā 50 pašvaldības iesaistījušās pieaugušo izglītības projektā

1 1/
  • 1

Lai šī gada rudenī veiksmīgi uzsāktu Eiropas Sociālā fonda projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" pirmās mācības un uzrunātu tajās piedalīties nodarbinātos no visiem Latvijas reģioniem, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) projektā iesaista Latvijas pašvaldības, no kurām sadarbības līgumus parakstījušas jau vairāk nekā 50 novadi un pilsētas.


Pašvaldībās darbosies pieaugušo izglītības koordinators

“Pašvaldības nodarbinātos iedzīvotājus informēs par mācību iespējām, kas pieejamas novada teritorijā un visā Latvijā. Lai to realizētu, ar projekta līdzfinansējumu pašvaldībā darbosies pieaugušo izglītības koordinators. Šis speciālists apkopos un sniegs informāciju VIAA arī par sava novada vajadzībām pieaugušo izglītošanā,” skaidro VIAA Pieaugušo izglītības pārvaldības nodaļas vadītājs Ingus Zitmanis.

Pieaugušo izglītības koordinators darbosies Aglonas, Aizkraukles, Aizputes, Baldones, Balvu, Burtnieku, Dagdas, Daugavpils, Dobeles, Gulbenes, Inčukalna, Jaunpiebalgas, Jelgavas, Kandavas, Kuldīgas, Ķekavas, Limbažu, Līgatnes, Līvānu, Ludzas, Mālpils, Nīcas, Olaines, Ozolnieku pašvaldībā, kā arī Rīgā. Tāpat šis speciālists tiks piesaistīts arī Pāvilostas, Pļaviņas, Priekules, Preiļu, Priekuļu, Raunas, Rēzeknes, Riebiņu, Rojas, Rucavas, Rūjienas, Rundāles, Salacgrīvas, Salas, Salaspils, Saldus, Saulkrastu, Sējas, Skrīveru, Skrundas, Vaiņodes, Valkas, Ventspils, Viesītes un Viļānu novadā, kā arī Jēkabpilī, Ventspilī un Jelgavā.

Iedzīvotāju pieteikšanās mācībām – rudenī

Neatkarīgi no tā, vai pašvaldība būs projekta partneris vai nē, ikviens tās iedzīvotājs, kas būs nodarbināts, vecumā no 25 gadiem un vēlēsies celt savu profesionālo kompetenci, varēs pieteikties un izvēlēties no projekta laikā piedāvātājām kopējām mācībām visā Latvijā. 

Šobrīd projektā notiek izglītības iestāžu pieteikšanās mācību nodrošināšanai. Plānots, ka strādājošie iedzīvotāji pirmajām mācībām varēs reģistrēties šī gada rudenī kādā no četrām šobrīd darba tirgū pieprasītām nozarēm:

  • Elektroniskās un optisko iekārtu ražošana, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas;
  • Būvniecība;
  • Kokrūpniecība;
  • Metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības.

Nozaru un pieejamo mācību klāsts tiks papildināts uz katru nākamo pieteikšanos, tāpēc aicinām sekot informācijai VIAA mājaslapā un sociālo tīklu lapās.

VIAA kontaktpersona: Ingus Zitmanis, Pieaugušo izglītības pārvaldības nodaļas vadītājs

Jautājumu gadījumā var vērsties pie Dagdas novada IKSN vadītājas Marijas Micķevičas pa tel. 28626484.

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS