Kultūras notikumi, Ziņas

09.11.2019

Turpinās projekta “Tradīciju skola Dagdā” nodarbības

1 1/
  • 1

Sestdien, 9. novembrī Dagdas novada Kultūras centrā notiks divas projekta “Tradīciju skola Dagdā” nodarbības: plkst. 9.00 “Ar Vasaras saulgriežiem un Miķeļiem saistītie rituāli un tradīciju iedzīvināšanas iespējas mūsdienu kultūrvidē” un plkst. 11.00 “Tradicionālās dziedāšanas īpatnības un kolektīva priekšnesuma veidošanas pamati”.

Lai veicinātu tradicionālās kultūras vērtību popularizēšanu, saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm, Tradīciju skolas ietvaros turpināsim pievērst uzmanību nozīmīgākajām tradicionālās kultūras izpausmēm. Sestdien, 9.novembrī no plkst. 9.00 tiks piedāvāta iespēja iegūt priekšstatu par jaunām pieejām Vasaras saulgriežu un Miķeļu svinēšanā, kā arī ar šīm tradicionālās kultūras izpausmēm saistīto tradīciju iedzīvināšanas iespējām mūsdienu kultūrvidē. Nodarbību vadīs Līvānu folkloras kopas “Ceiruleits” un Latviskās dzīvesziņas pulciņa vadītāja Anna Kārkle.

2020.gadā Latvijas pilsētās un novados notiks Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2021” skates, kur izvērtēs folkloras kopu, etnogrāfisko ansambļu un citu ar tradicionālo kultūru saistītu izpildītāju māksliniecisko līmeni dalībai festivālā. „Baltica” ir Baltijas tautām nozīmīgs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības - dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tautas kultūras izpausmes formas. Festivālā piedalās etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. Latvijā pirmais festivāls “Baltica” notika 1988. gadā, ievadot Nacionālās neatkarības kustību. Latvijas valsts simtgadē – 2018. gadā festivāls notika jau vienpadsmito reizi. Lai pienācīgi sagatavotos skatēm, folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu vadītāji un dalībnieki tiek aicināti 9. novembrī plkst. 11.00 kopā ar Jāzepa vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektori – tradicionālās dziedāšanas pedagoģi Zani Šmiti iedziļināties tradicionālās dziedāšanas īpatnībās un apgūt kolektīva priekšnesuma veidošanas pamatus.

Projekts “Tradīciju skola Dagdā” tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Dagdas novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

 

Informāciju sagatavoja:

Projekta vadītāja Inta Viļuma

t.656 52174, e-pasts: oluteni@inbox.lv

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS