Izglītības ziņas

20.04.2017

Skolēnu zinātniski pētnieciskā darbība

1 1/
  • 1

Labākie valsts skolēni prezentēs savus zinātniski pētnieciskos darbus Latvijas 41. izglītojamo zinātniskajā konferencē.

9.-12.klašu skolēni, kuri veikuši pētījumu kādā no 23 zinātnes nozarēm kā: astronomija, ekonomika, filosofija, inženierzinātnes, tieslietas un citas, 21.- 23.aprīlī, Rīgā tiksies Latvijas 41. izglītojamo zinātniskajā konferencē. Valsts mēroga konference ir noslēgums skolēnu piecu reģionālo zinātnisko konferenču ciklam un vienlaikus arī labāko pētniecisko darbu prezentācijām. No vairāk nekā tūkstotis pētnieciskajiem darbiem, kuru autori pārstāv 192 vispārējās izglītības iestādes, uz valsts mēroga zinātnisko konferenci pieteica 460 pētnieciskos darbus, kurus izstrādāja 556 skolēni. Darbi aptver visai plašu tēmu loku – sākot no ikdienā un sadzīvē aktuāliem jautājumiem kā „Cigarešu filtra ietekme uz tabakas dūmu kaitīgumu” un „Latviešu valodas pareizība vides reklāmās”, līdz pat „Dronu pielietojums 3D attēlu iegūšanā vēsturisku vērtību dokumentēšanā” un „Šungīta lietošana ūdens attīrīšanai no smagiem metāliem”.

 

Konferences atklāšana notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā 22.aprīlī plkst.10.00. Dalībniekus uzrunās izglītības un zinātnes ministrs K. Šadurskis un LU rektors I. Muižnieks. Pēc konferences dalībnieki prezentēs savus pētnieciskos darbus zinātniskajās sekcijās Latvijas Universitātē, Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Mākslas akadēmijā, Rīgas Tehniskajā universitātē un Rīgas Stradiņa universitātē. No 21. aprīļa labākie fizikas, ķīmijas, bioloģijas, inženierzinātņu un veselības zinātnes sekciju darbi būs aplūkojami izstādēs. Skolēnu zinātniski pētnieciskā darbība Latvijā aktīvi notiek jau vairākus gadu desmitus.

 

Mēs lepojamies ar savām skolniecēm Airitu Olehnoviču (sk. Anna Krilova), Danielu Čapķeviču (sk. Aija Babre) no Dagdas vidusskolas, Olitu Brenču (sk. Broņislava Andžāne) no   Ezernieku  vidusskolas, kas pārstāvēs Dagdas novadu un prezentēs savu veikumu.Veiksmi!

 

M.Micķeviča

Dagdas novada IKSN vadītāja

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS