Izglītības ziņas

13.06.2019

Pavasaris Ezernieku vidusskolas pirmsskolas grupās

1234567 1/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Agrā pavasara tradīcija ir “atdzīvināt sēklas.” Neliels dārziņš uz palodzes izveidojās arī šogad. Bērniem bija iespēja atnest jebkuras sēklas un patstāvīgi tās iesēt. Tagad acis priecē gan sīpolloki, gan paprika un gurķi, samtenes un pat ķirbis un arbūzs. Pateicoties projektam ERASMUS+ uz mūsu palodzēm novietojās augi no Spānijas, Itālijas, Polijas, Slovēnijas.

Šogad par gājputniem ne tikai runājām, zīmējām, aplicējām un vērojam tos, bet arī iesaistījāmies putnu būrīšu meistarošanā. Pateicoties Vladimira Radionova atbalstam, ar mūsu rociņām tapa jauni strazdu būrīši.

Sakarā ar neatbilstošiem laikapstākļiem 5.martā svinējām Meteņus iestādes zālē. Pasākuma laikā pavadījām ziemu un satikām pavasari. Ziemas pavadīšanas laikā pēdējo reizi izbaudījām ziemas priekus – pikojāmies, ripinājām sniega pikas. Tad visi kopā devāmies caur tuneli meklēt pavasari. Bērniem bija jāpārvar dažādi šķēršļi – jāiet pa ledus gabaliem, jālec pāri peļķēm, jāpāriet pār tiltiņu. Kādi var būt Meteņi bez vizināšanās no kalna? Tas sagādā prieku gan lieliem, gan maziem bērniem. Pasākuma beigās visi kopā saucām saimnieci, kas cienāja mūs ar garšīgām pankūkām un siltu tēju.

Ar Bitītes grupas bērniem 27.martā piedalījāmies orientēšanās pasākumā “Zini vai mini”, kas jau ne pirmo gadu notika Ezernieku vidusskolas sporta zālē. Prezentējām sevi ar moto: “Sportojam, neguļam un līdz galam izturam!”. Bijām centīgi un radoši, izpalīdzīgi un vienoti savā komandā.

Dagdas novada pirmsskolas bērnu kolektīvu un solistu sadziedāšanās "Cālis iedzied pavasari" mūsu iestādi pārstāvēja divi mazie dziedātāji no Mārītes grupas – Denis un Ričards. Mūsu audzēkņi nekautrējās un uzstājās, kā vien spēja. Mēs bijām par viņiem lepni. Bērniem arī ļoti patika Burbuļu šovs.

Pateicoties pagasta bibliotekārei Žannai Rapšai, esam piedalījušies Lieldienu radošās darbnīcās. 29.martā ar abu grupu bērniem devāmies aplūkot Marijas Micķevičas sveču izstādi un  Veronikas Ostrovskas (11.klases skolnieces) darbu izstādi Ezernieku pagasta bibliotēkā. Bibliotekāre mums ar lielāko prieku parādīja pieejamos eksponātus. Bērni ar lielāko interesi ieskatījās arī grāmatu plauktos.

Lieldienas nāca pār augstu kalnu, bet mūsu Zaķītis – Garausītis vēl redzēja saldus sapņus. Lai svētku svinēšana varētu sākties, modinājām zaķi ar skaļām dziesmām, kopīgi sarīkojām vairākus konkursus, kur bērni varēja parādīt un arī pārbaudīt no mājām atnestās olas, kura tad no visām ir visskaistākā un visstiprākā.

Aprīļa beigās sarīkojām savā skoliņā nozīmīgu mums un dabai pasākumu. Bērni ar savām skolotājām sakopa savas pastaigas vietas. Ar bērniem tika pārrunāts cik svarīgi ir nepiegružot dabu, par to, ka vide ir jākopj, lai pašiem būtu patīkami tajā uzturēties.  Lielās talkas rezultātā iestādes teritorija palika sakoptāka un tīrāka.

Ar ābeļu ziediem un ievas smaržu atnāca Mātes diena. Šogad šie svētki pagāja jaukā, mājīgā atmosfērā. Mātes diena “Bitītes” grupā bija aktīva un radoša ne tikai bērniem, bet arī māmiņām. Pasākuma laikā viņas varēja parādīt sevi no radošās puses un mēs arī uzzinājām, kādi talanti slēpjas katrā no māmiņām. Dažas prata skaisti norunāt dzejoli, citas varēja dažu minūšu laikā uzmodelēt kādu modernu un skaistu tērpu. Pārbaudījām arī viņu uzmanību un intuīciju, mēģinot uzminēt savu bērnu pēc rokas pieskāriena vai arī atrast savu portretu starp daudziem citiem. “Mārītes” grupas bērni aicināja savas mīļās māmiņas uz svētku koncertu, kur dziedāja, dejoja un rādīja ludziņu. Māmiņām bija iespēja arī padejot kopā ar saviem bērniem un saņemt sirdij tik tuvas, savu bērnu rokām taisītas dāvanas. Pēc neliela koncerta un aizraujoši interesantiem konkursiem, izbaudījām kopā būšanu pie neliela tējas galdiņa. Garšīgu pīrāgu sarūpēja iestādes pavāre.

Šogad lielo zināšanu pasaulē devās 5 absolventi. Viņu iedrošināšanai ieradās Zvaigžņu skaitītājs, kurš ne tikai pastāstīja kaut ko īpašu par katru no bērniem, bet arī bija sagatavojis viņiem ceļazvaigznes. Lai tās iegūtu, bija jāveic vairāki interesanti uzdevumi. Ar to veiksmīgi tikām galā, lai tā mums veicas arī turpmāk!

 

Ezernieku vidusskolas pirmsskolas grupu skolotājas

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS