Kultūras notikumi

10.11.2020

Patriotu mēneša kino programma

1 1/
  • 1

Dokumentālā filma „Apskrien Latviju” (2020) – 10.novembrī plkst.18.00

1740 kilometru garais skrējiens apkārt dzimtenei filmā „Apskrien Latviju”. Arhitekts un garo distanču skrējējs Dins Vecāns dodas 22 dienu garā piedzīvojumā, lai apskrietu apkārt Latvijai. Vienmuļi, nebeidzami grants ceļi, skaistā Latvijas daba un cilvēki. Devītā diena pavadīta Dagdas novada Šķaunē. Tālāk mērots ceļš arī caur Bērziņu, Ķepovas un Asūnes pagastiem. Filma “Apskrien Latviju” nav tikai par skriešanu vai cilvēka spēju robežām. Dokumentālā kino vērtība ir Latvijas krāšņā daba un cilvēki, kas vēlas būt klāt un līdzskrienot paši saprot, ka var vairāk, nekā iepriekš domājuši. Dažādie pierobežā sastaptie cilvēki ir tie, kas spēj 100 minūtes noturēt skatītāja uzmanību.

Filmas treileris skatāms šeit: https://www.youtube.com/watch?v=EG3WJxIWVV0

 

Animācijas filma „Mans Mīļākais karš”(2020) – 17.novembrī plkst. 18.00

Režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas pilnmetrāžas animācijas filma “Mans mīļākais karš” apbalvota Ansī starptautiskajā animācijas filmu festivālā Francijā. Tas ir animēts autobiogrāfisks stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu absurdajā laikā no 70. gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai. Filmā animācija – varones atmiņas un fantāzijas par dažbrīd dīvainiem notikumiem – kombinēta ar dokumentāliem kadriem, piemēram, ainām no Padomju Savienībā slavenās pionieru nometnes “Artek” vai patriotisma uzlādētā Baltijas ceļa Latvijas neatkarības atgūšanas laikā. Filma piedāvā vēsturiskās apjausmas noskaņu, parādot, kāda bija dualitāte starp ārējo oficiālo un iekšējo personisko telpu.

Filma ir piemērota plašam skatītāju lokam gan pieaugušajiem, gan skolu jauniešiem rekomendējam sākot ar 6 klasi).

Filmas treileris skatāms šeit: https://www.youtube.com/watch?v=FzoLa6zg-_M

 

Latvijas simtgades animācijas filma “Saule brauca debesīs” (2018) – 17.novembrī plkst.14:00

Latviešu animācijas klasiķes Rozes Stiebras jaunās filmas “Saule brauca debesīs” savu pirmizrādi piedzīvoja tieši Latvijas simtgades svētku laikā. Saulei un Mēnesim piedzimst bērniņš, kuru sveikt ierodas ķekatnieki. Vispārējā līksmībā neviens nepamana, ka Saules meita pazūd, līdz visi attopas pie tukša šūpulīša. Lai cik stipri arī būtu gan Saules māte, gan tēvs Mēness, vieniem viņiem neizdodas bērnu ne atrast, ne mājās pārvest. Izrādās, vajadzīgs cilvēks! No ķekatniekiem par palīgu tiek izvēlēts Nabašnieks, kāda meitene un viņas mazais brālītis, un visi dodas pasaulē, lai atrastu un pārvestu mājās Saules meitu. Palīgiem dotas tikai trīs dienas – ja šajā laikā Saules meita netiks atrasta, viņa zaudēs savu spēku un kļūs par parastu meiteni. Seko piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem pilns ceļojums, kura laikā ikvienam jāpierāda gan drosme un attapība, gan izturība un izpalīdzība. Beigas, protams, ir laimīgas! Visiem kopā tomēr izdodas pārvarēt Tumsas valdnieces Selēnas izliktos slazdus un atbrīvot Saules meitu. Pazemes pasaule nogrimst dziļā dzelmē, vienlaikus kļūstot par pamatu un saknēm Gaismas kokam, kurš paceļas debesīs, uznesot tur arī Saules meitu. Ķekatnieki atkal līksmo – pasaules kārtība ir atgriezusies!

Filmas treileris skatāms šeit: https://www.youtube.com/watch?v=nZtugsoTsYY

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS