Izglītības ziņas

11.01.2018

Pateicības dienas teicamniekiem pasākums Dagdas vidusskolā

12345678 1/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Dagdas vidusskolā ir jauka tradīcija otrā semestra sākumā organizēt izzinošu braucienu skolas 4.-12. klašu teicamniekiem.

10. janvāra rītā 44 Dagdas vidusskolas teicamnieki un trīs pedagogi devās uz Rēzeknes novada Verēmu pagasta “Apkalnu mājām”. Skolēnus sagaidīja “Apkalnu māju” saimniece Irēna, kura pastāstīja par  savu nodarbošanos mazā biznesa jomā. Mēs ar interesi aplūkojām sakopto apkārtni, noglāstījām Trīsgalvaino pūķi, kurš aicināja ienākt radošo darbnīcu mājā, un lielāko Latvijā rozā kvarca akmeni. Šo rituālu izpildot, katrs varēja iedomāties kādu vēlēšanos un palaist šo domu Visumā. Pēc tam vajadzēja sasveicināties ar Mājas gariņu, un saimniece aicināja visus siltajā telpā, kur svētku noskaņu radīja krāšņā Ziemassvētku egle. Šeit skolēniem saimniece aizraujoši stāstīja par lauku tūrisma iespējām, par iesaistīšanos dažādos projektos, lai piesaistītu finanšu līdzekļus, par ādas izstrādājumiem, par Latgales keramiku. Skolēniem tika uzdoti dažādi jautājumi par zirglietām. Brīžiem pat pārsteidza, ka viņi zināja un prata nosaukt daudzas lietas no zirgu aizjūga piederumiem, iesaistījās sarunā, dalījās savā pieredzē un atklājumos. Tika piedāvāta zāļu tēja ar piparkūkām un konfektēm. Skolēni  sadalījās mazākās grupiņās, lai varētu darboties ādas apstrādes darbnīcā. Katrs varēja izgatavot sev atslēgas piekariņu, izmantojot dažādu krāsu ādas paraudziņu sagataves, mācījās strādāt ar āmuru, kniedēm, saskaņot krāsas. Varēja arī aptaustīt un iegādāties dažādus ādas izstrādājumus: jostas, siksnas, somiņas, briļļu maciņus, telefona maciņus, spēka zīmes, ādas aproces un piespraudes. Pēc ciemošanās “Apkalnu mājās” skolēni pamāja ardievas gan mājas gariņam, gan pūķim, pateicās saimniecei un devās mājup. Iebraucot Dagdā, skolēniem dāvinājām grāmatzīmes pateicībā par čaklo mācīšanos.

 

Paldies skolas direktores vietniecei audzināšanas jomā Irēnai Maļkevičai, direktores vietniecei izglītības jomā Veltai Augustovai par veiksmīgi organizēto pasākumu.

 

Skolēnu kopīgā atziņa par šo pasākumu: ”Mums šis brauciens ļoti patika, jo bija interesanti uzzināt par ādu un kā top dažādi darinājumi no ādas, patika dzert tēju ar piparkūkām un izgatavot savus laimes piekariņus ”.   

 

Tā kā tas bija pasākums ārpus skolas telpām, piedaloties radošajās darbnīcās, pētot, izzinot un iemācoties dažādas jaunas lietas, sakām lielu paldies ERASMUS+ projektam mūsu skolā un finansiālu atbalstu no šī projekta līdzekļiem.

 

Diāna Stikute

Direktores vietniece izglītības jomā

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS