Sporta ziņas

11.05.2017

Pasaules čempionāts rogainingā

1 1/
  • 1

2017. gada 18.-19. augustā Rāznas Nacionālā parka teritorijā notiks Pasaules čempionāts rogainingā.

Reģistrēšanās atvērta visiem dalībniekiem, neatkarīgi no priekšrocību statusa. Noteiktais maksimālais dalībnieku skaits ir 1000, tāpēc visi nopietnie interesenti visticamāk kļūs par sacensību dalībniekiem.

 

Atgādinām, ka sacensības šoreiz notiek tikai 24 stundu formātā. Protams, ikviena komanda var izvirzīt arī savus mērķus - noiet N kilometrus, izturēt M stundas, apmeklēt K kontrolpunktus, bet galvenais - būt gada nozīmīgākā rogaininga pasākuma dalībnieku vidū. Tas šoreiz arī būs divu gadu lielākais rogaininga pasākums pasaulē, kas notiks tepat mājās - Latvijā. Nākamais pēc tam pasaules čempionāts rogainingā notiks tikai 2019. gadā Spānijā.

 

Sacensību mājas lapā jau šobrīd iespējams iepazīties ar kritērijiem dalībnieku reģistrācijā un reģistrācijas sistēmas kārtību, kā arī izpētīt 2. biļetenu un citu informāciju par pasākumu.

 

Pirmās pusstundas laikā, kopš pieteikšanās atvērta, savu dalību čempionātam reģistrējušas jau 19 komandas no 4 valstīm - Latvijas, Igaunijas, Somijas un Austrālijas.

 

Par rogainingu

Rogainings ir komandu orientēšanās sports apvidū īpaši garā distancē. Komanda, kurā ir 2-5 dalībnieki, apmeklē kontrolpunktus (KP) izvēles secībā noteiktā laikā. Komandas uzdevums ir brīvi orientējoties apvidū ar kartes un kompasu palīdzību iegūt pēc iespējas vairāk ieskaites punktus, kuri tiek piešķirti par KP apmeklēšanu. KP ir dažādu ieskaites punktu vērtības. Komandas, kuras dalās vairākās grupās pēc vecuma un dzimuma, tiek vērtētas pēc iegūto punktu summas. Klasiskie čempionāti norisinās apvidū, kurā atklātas teritorijas mijas ar kalnainiem mežiem. To kontrollaiks parasti ir 24 stundas. Taču ir iespējami arī īsāku kontrollaiku sacensību formāti.

 

www.rogaining.lv

 

 

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS