Notikumi, Kultūras notikumi, Novada notikumi

28.10.2017

Mūsdienu deju izrāde „Sadzirdēt"

1 1/
  • 1

28.oktobrī plkst.13:00 Dagdas Tautas namā notiks Deju studijas „STOPTIME” mūsdienu deju izrāde „Sadzirdēt".

Deju studijas „STOPTIME” Rēzeknes filiāles horeogrāfi un labākie dejotāji īsteno projektu „Muzikālais ceļojums” un tā rezultātā tapa eksperimentālā mūsdienu deju izrāde „Sadzirdēt”!

 

Projekta autors un koordinators Ņikita Grapps, kas vienlaikus ir breakdance dejotājs, deju studijas „STOPTIME” breakdance treneris, muzikants (bītmeikeris), jau ilgstošu laiku ir vēlējies izveidot neparastu mūzikas un dejas simbiozi, lai skatītājam atklātu mūsmāju jauniešu talantus mūzikā, dejā un skatuves mākslā kopumā. Pie izrādes strādā studijas 10 dejotāji, no kuriem galvenie horeogrāfi ir Ņikita Grapps un Liāna Merņaka, un scenogrāfe un kostīmu māksliniece Viktorija Grappa.

 

Ņikita: “Dejoju breakdance jau vairāk nekā 10 gadus un pēc 2 gadu apmācībām Rīgā, kur mācījos mūsdienu deju nodaļā Latvijas Kultūras koledžā, atgriežoties Rēzeknē, velējos izveidot kaut ko īpašu, skatoties gan no dejas viedokļa, gan mūzikas. Tā kā jau ilgstoši veidoju savu mūziku – Hip-Hop bītus, izmantojot vinila plašu ierakstus un skaņas, - vēlējos izveidot izrādi, kurā neskanētu mūzika, ko dzirdam radio un mūzikas kanālos, un apvienot to ar deju, kas arī atsķirtos no deju konkursos redzamās. Un tas viss kļuva iespējams, kad pievienojos deju studijas „STOPTIME” komandai. Esmu patīkami satraukts par šo eksperimentu kopā ar talantīgajiem dejotājiem, un mēs visi ļoti gaidām tikšanos ar Latgales skatītājiem!”

           

Deju komanda pastāsta arī par izrādes koncepciju: „ Mēs visi kopā domājām par sižetu. Ko gan ar savu izrādi mēs vēlamies parādīt skatītājam? Par ko, lai skatītājs aizdomājas? Un kas gan ir tas, kas apvieno cilvēkus? Un nonācām līdz atziņai, ka katrs no mums ir bijis kādā strupceļā savā dzīves ceļā, ka ir bijis mirklis, kad aizdomājies, vai ir jēga tam, ko tu dari. Kā galveno varoni izvēlējāmies jaunu mūziķi – bītmeikeri un stāsts būs par viņa radošo ceļu.”

 

Ņikita:” Kustība ir skaņa un dejotāji ir mūziķa radošā procesa projekcija uz skatuves. Izrādē tiek atainota pilsētas dzīve, tiek atklāti dažādi pilsētas tēli, raksturi un situācijas, ar ko mēs retāk vai biežāk sastopamies sadzīvē, kas pakāpeniski pārtop rutīnā un izraisa radošo krīzi mūziķim. Viņš sāk no jauna meklēt skaņas, topošajam skaņdarbam. Pirmais ko viņš sadzird ir perkusijas, bungas, kas simbolizē mātes sirds pukstus. Pēc ''izlaušanās'' no mātes organisma, ausīs iepūš viegla un bezrūpīga vētras melodija, ko nomaina ugunīgs motīvs, kas vēsta mums par cīņu ar sevi pašu līdz atrodam harmoniju sevī. Tā ir mīlestība, kas mums dod spēkus virzīties tālāk. Lūk, tā es varētu īsos vilcienos aprakstīt mūsu izrādes sižetu, kas tiks parādīts caur kustību un deju.”

           

Projekta „Muzikālais ceļojums” ietvaros izrāde tiks rādīta 4 Latgales pilsētās Rēzeknē, Kārsavā, Dagdā un Ludzā.

 

Projekts nav tikai par to, lai izveidot un parādīt izrādi, bet arī lai dalītos informācijā un pieredzē, tādēļ deju studijas „STOPTIME”  horeogrāfi un dalībnieki, arī izrādes vietās vadīs bezmaksas meistarklases mūsdienu deju stilos – Hip-Hop, House, Breakdance, Jazz funk. Kā arī dīdžeingu ar vinila platēm mācīs DJ VALNS. Vecuma ierobežojuma nav. Lai uzzināt vairāk par iespēju piedalīties bezmaksas meistarklasēs katrā no norādītajām pilsētām var vērsties pie atbildīgajām iestādēm: Kārsavā-Tūrisma un informācijas punktā (Ingai Zagorska), Dagdā- Dagdas BJC (Aina Odiņeca), Ludzas novada BJC.

 

Projekta „Muzikālais ceļojums” tiek realizēts ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda un A/S Latvijas valsts meži finansiālu atbalstu. 

 

Sagatavoja Liāna Merņaka

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS