Notikumi

10.03.2018

Marka Jermaka lekcijas

1 1/
  • 1

10. martā Krāslavā viesosies eksistenciālais psihologs, viens no Radio Marija Latvija raidījuma „Mīlestības terapija” vadītājiem - Marks Jermaks.

Šoreiz Krāslavas māmiņu kluba organizētajās lekcijās “Jauno vecāku skolas” ietvaros tiks apspriestas šādas tēmas:

11:30 - Kā palīdzēt bērnam bailēs?

13:30 - Kā satikties ar savām un citu cilvēku jūtām?

 

Kā jau ierasts, lekcijas dalībniekiem būs bez maksas, un pēc pieprasījuma tiks izsniegti apliecinājumi par dalību lekcijās. Tēmas būs aktuālas gan jaunākā vecuma bērnu un pusaudžu vecākiem, gan arī dažādu iestāžu profesionāļiem, kas saistīti darbā ar bērniem.

Šoreiz lekcijas notiks Krāslavas kultūras nama Mazajā izstāžu zālē, 2. stāvā, Rīgas ielā 26.

 

Marks Jermaks: “Cilvēks ir trīs dimensiju būtne, kas eksistē miesas, dvēseles un gara līmenī. Dzīves gaitā šis veselums visbiežāk tiek būtiski izjaukts. Rietumu cilvēks vairāk paļaujas uz prātu un savas personības racionālo daļu. Reizē intuitīva, emocionāla, neapzināta daļa paliek novārtā. Tā rezultātā mūsu dvēsele saslimst, jo dzīvot tikai „ar galvu” cilvēkam nav dabiski.

 

Šoreiz „Jauno vecāku skolas” nodarbību ietvaros pievērsīsimies mūsu dvēseles stāstam, kā arī jūtu pasaulei, kas palīdz cilvēkam atgriezties pie iekšēja līdzsvara.

 

Savukārt īpašu uzmanību veltīsim mūsu bērnu bailēm, to izcelsmei un mehānismiem, kā arī pārvarēšanas veidiem. Bērns ar saviem baiļu simptomiem bieži vien atspoguļo spriedzi un nemieru, kas valda viņam apkārt. Tāpat bailes var būt traumatiska notikuma sekas. Jebkurā gadījumā pieaugušo uzdevums ir mācīties saprast „baiļu slimības” valodu un palīdzēt bērnam tikt tām pāri. Un to grūti panākt, ja pieaugušais nepazīst pats savas jūtas.”

 

Izglītojošo pasākumu ciklu finansē Krāslavas novada dome ESF projekta 9.2.4.2/16/I/097 „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Krāslavas novadā” ietvaros.

 

Ieva Maļinovska,

Krāslavas māmiņu klubs

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS