Izglītības ziņas

22.10.2021

Mācību gada sākums Andrupenes pamatskolā

123456789 1/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Aizritējis 2021./2022. mācību gada pirmais posms. Pēc pērnā gada ilgstošās attālinātās mācīšanās skolēni izbaudīja izglītošanās un socializācijas priekšrocības un ieguvumus.

Jau 1. septembris bija visu kopīgie svētki, kaut pasākums notika skolas pagalmā un ciemiņi ar suminājumiem piesardzības dēļ netika aicināti.

  Arī dzejas dienas, kuras šogad bija veltītas Aleksandra Čaka piemiņai, notika brīvā dabā, kas pat pastiprināja lirisko noskaņu. 

  Iniciatīvas Skolas soma ietvaros 5.-9. klašu skolēni apmeklēja Lūznavas muižu, piedalījās vaska apstrādes radošajās darbnīcās, apmeklēja keramiķu darbnīcu Malnī Vylki, uzkāpa Mākoņkalnā un skatīja Rāznas todien pelēcīgos ūdeņus.

  Rudens ziedu un dārzeņu kompozīcijas rotāja skolas gaiteņu palodzes. Aktīvākie bija jaunāko klašu bērni.

  Jau tradicionālo Miķeļdienas svinēšanu pie skolas ieskandināja folkloras kopa, kas svētkos atgādināja par šīs dienas nozīmīgumu senatnē, tika uzklausīti ticējumi. Visu klašu bērni, kā jau pieklājas Miķeļdienā, tirgoja pašu saražotu produkciju. Uztraukums un pacilātība valdīja improvizētajā tirgus laukumā. Vajadzēja gan preci izkārtot, gan kasi pārzināt, gan ar pircējiem runāt. Visi veiksmīgi tika ar to galā, pat pirmklasnieki bija uzdevumu augstumos! Pasākuma noslēgumā tika nobaudīts 9. klases gatavotais dārzeņu sautējums.

  Skolotāju diena, ņemot vērā saspringto epidemioloģisko situāciju, noritēja atturīgi, skolas parlamenta koordinētos sveicienus skolotāji saņēma plakātā ierakstītus.

  Arī karjeras nedēļa kļuvusi par tradicionālu pasākumu skolā. Šoreiz 7.-9. klašu audzēkņiem bija iespēja saņemt kvalificētu karjeras konsultanta informāciju, klasēs ar audzinātājiem skolēni vērtēja IT tehnoloģiju nozīmi mūsdienu profesijās.

Valsts valodas dienā mācību stundās aktualizējām valsts valodas nozīmi un aicinājām lietot latviešu valodu ikdienas saziņā.

  Savstarpējā komunikācija iedvesmo un bagātina bērnus, ceram, ka klātienes mācības arī nākotnē būs iespējamas, jo esam darījuši daudz , lai vīrusam liegtu iespēju mūs terorizēt (potējušies visi skolotāji, lielākā daļa darbinieku un vairāki skolēni).

 

Andrupenes pamatskolas skolotāja 

Irēna Kuļka

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS