Notikumi, Kultūras notikumi, Novada notikumi

01.04.2018

Lieldienas Dagdā

1 1/
  • 1

Par spīti mainīgajiem laikapstākļiem, saulītei mijoties ar sniega pārslām, ko vērpetē griež aukstais ziemeļvējš, Lieldienu zaķis gaidīs ciemos 1.aprīlī plkst.13:00 Dagdas novada Tautas namā kuplu ļaužu pulku.

Te mēs baudīsim dejotāju un dziedātāju sveicienu, šūposimies, ripināsim olas, vismazākie – piedalīsies olu lasīšanas sacensībās, pieaugušie – lielīsies. Par simbolisku samaksu (1 eiro) būs iespēja iegādāties loterijas biļeti. Tad jau arī noskaidrosim, kuram Lieldiena ir divkārt veiksmīga diena un īpašumā tiks iegūts kāds laimests. Taču svarīgākais, ko mēs šajā dienā darīsim ir Olu kaujas. Šogad ceļojošajam kausam DAGDAS SUPEROLA aprit 20 gadi! Uz pirmo DAGDAS SUPEROLAS izsišanu Dagdā 1998.gadā aicināja biedrība “Olūti”, tās dibinātājs, vadītājs un Ceļojoša kausa idejas autors Arvīds Zandars. Kausu virpoja Dagdas vidusskolas darbmācības skolotājs Aigars Vigulis. Pirmais iededzinātais uzraksts - Vilhelms Ivanovskis.

Palūkojoties 20 gadus atpakaļ, Olu izsišanas kārtība nav mainījusies: katrs sitējs piedalās tikai ar vistu olām. Olu skaits – 1. Visi sitēji tiek sadalīti pa pāriem. Katra pāra uzvarētājs sitas ar cita pāra uzvarētāju. Un tā līdz finālam, kad tiek noskaidrots kausa ieguvējs. Finālisti saņem balvas, bet uzvarētājs iegūst ceļojošo kausu, ko līdz nākamajām Lieldienām glabā uz kumodes goda vietā. Par prieku sev un radiņiem.

 

Pasākuma noslēgumā visus 20 ceļojošā kausa DAGDAS SUPEROLA ieguvējus aicināsim piedalīties īpašā jubilejas kausa izcīņā! Daudzus no Jums mums neizdodas atrast, tāpēc lūdzam radus, draugus, kolēģus, paziņas pastāstīt par to, ka 1.aprīlī visi iepriekšējo gadu uzvarētāji tiek gaidīti Dagdas novada Tautas namā.

Ņina SOLOHA

Liene VOROBJOVA

Edgars OZOLIŅŠ

Juris STIKUTS

Antons ARNICĀNS

Vija NIPERE

Zane PAULIŅA

Laura DANILEVIČA

Veronika MIHEJEVA

Oskars MIZĀNS

Ņina ČUBREVIČA

Dainis MURĀNS

Raivis KUZŅECOVS

Valdis IVANOVS

Evita ZDANOVSKA

Ludmila ZELENIVSKA

Rinalds ZANDARS

 

Uz Lieldienu pasākumu Dagdā visi tiek aicināti nākt kopā ar savu ģimeni. Jo esot kopā ar mīļajiem un kopīgi svinot svētkus, īpaši, ja tie apvīti ar ikgadējām tradīcijām, mēs kļūstam nedaudz laimīgāki. Priecīgas Lieldienas!

 

Praktisks padoms. Lai čaumala ir stiprāka, olas vismaz stundu pirms vārīšanas jāpatur siltā ūdenī. Vārīšanas laikā ūdenim ieteicams pievienot ēdamkaroti sāls, bet pēc vārīšanas olas nedrīkst uzreiz likt aukstā ūdenī - tām jāļauj atdzist pašām. Lai noder!

 

Pasākuma organizatori – Dagdas novada TN kolektīvs

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS