Notikumi

10.02.2018

Lekciju bloks “Kā saprast mūsdienu pusaudzi”

1 1/
  • 1

Lekcijas notiks 10. februārī (sestdien), Krāslavas jauniešu kluba telpās - Rēzeknes ielā 45, 2. stāva zālē (bijušajās “Mūsmājas” telpās), plkst. 12:00.

Ņemot vērā pusaudžu vecāku izrādīto interesi, Krāslavas māmiņu klubs turpina sadarbību ar eksistenciālo psihologu Marku Jermaku. Šoreiz Marks vadīs divu lekciju bloku: “Kā saprast mūsdienu pusaudzi”. Tēma ir aktuāla gan vecākiem, gan pedagogiem, tādēļ piedāvājam izmantot iespēju uzdot jautājumus, ko darīt dažādās dzīves situācijās un kā izvairīties no konfliktiem ar pusaudžiem.

 

Ceļš uz mūsdienu pusaudža sirdi

M. Jermaks: “Personības izaugsme sastāv no noteiktiem posmiem, un katrā no tiem cilvēkam jāizpilda konkrēti uzdevumi. Ja neesam tikuši galā ar “mājasdarbu” viena posmā, nevaram pāriet citā. Tādēļ cilvēku emocionālais vecums tik bieži neatbilst vecumam “pēc pases”.

 

Pusaudža vecumposms mūsu izaugsmei ir viens no svarīgākajiem. Tas pamudina meklēt savu vietu pasaulē, apzināties savu unikalitāti, formulēt savu oriģinālo skatījumu uz dzīvi. Tāpat pusaudža vecumposmam ir izšķiroša nozīme seksualitātes veidošanas procesā.

 

Pavadot pusaudžus šajā ceļā, pieaugušajiem rodas daudz grūtību: zināšanu trūkums, konflikti, dusmas, apjukums, grūtības ar robežām. Būt blakus pusaudzim ir izaicinājums, kas prasa no mums drosmi, spēku un ticību sev. Šajā seminārā meklēsim ceļu pie pusaudža sirds un apzināsim savus resursus, veidojot attiecības ar bērniem, kuri vairs nav bērni.”

 

Pasākumu finansē Krāslavas novada dome, apmeklētājiem dalība bez maksas. Vairāk informāciju par pasākumu meklējiet Facebook.com lapā “Krāslavas māmiņu klubs”.

 

Ieva Maļinovska

Krāslavas māmiņu klubs

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS