Izglītības ziņas

04.12.2019

Apbalvoti medijpratības konkursa “Pilna Doma” uzvarētāji

123 1/
  • 1
  • 2
  • 3

Rīgā, 2. decembrī, svinīgā pasākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika godināti medijpratības iniciatīvas “Pilna Doma” konkursa šī gada uzvarētāji. Tie ir vidusskolēni, kuri ieguvuši lielāko punktu skaitu, aizpildot "Pilna doma" medijpratības testus.

Pirmo vietu ieguva Elīze Lāce no Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas.  Otro vietu sadalīja Roberts Ausmanis no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas un Tīna Znamenska no Rojas vidusskolas. Godalgoto trešo vietu ieguva Megija Belinska no Nautrēnu vidusskolas. Savukārt visaktīvākie bija skolēni no Siguldas Valsts ģimnāzijas.  Kopumā trīs tiešsaistes medijpratības testus aizpildīja 4147 cilvēki.

No tiem Latgales jauniešiem, kuri bija ielūgti uz noslēguma pasākumu, tālo ceļu izdevās mērot arī Annai Marijai Vaišļai no Ezernieku vidusskolas, Austrai Litauniece no Rēzeknes 5. vidusskolas, Lanai Anastasijai Lebedevai no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Rainitai Zavadskai no Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas un Rēzijai Slišānei no Balvu Valsts ģimnāzijas.

Testu laikā skolēni varēja gan apgūt teorētiskas zināšanas par kvalitatīvas žurnālistikas pamatprincipiem, gan paši izmēģināt spēkus žurnālistu lomā, plānojot mediju satura veidošanu saviem vienaudžiem. Dalībnieku aktivitāte dod pamatu cerībām, ka nākotnē no „Pilna Doma“ rindām izaugs daudz labu žurnālistu, bet jau šobrīd šie jaunieši ir gana zinoši, lai medijpratības jautājumos izglītotu savus draugus un skolasbiedrus, vecākus un vecvecākus,“ uzsver Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektora pienākumu izpilditājs Jānis Siksnis.

Četrdesmit jaunieši no dažādām Latvijas skolām pirms noslēguma pasākuma arī viesojās trīs mediju redakcijās – Latvijas Radio, Latvijas Televīzijā un DELFI. Skolēni uzzināja, kā top televīzijas sižeti un raidījumi, viņiem bija iespēja iejusties ziņu diktora lomā un paviesoties radio studijā.

Projekta “Pilna Doma” gaitā vienpadsmit pieredzējuši žurnālisti viesojās 45 skolās visā Latvijā - no Nīcas līdz Naukšēniem un no Ventspils līdz Ludzai. Šogad uz skolām devās Ella Semjonova (Latvijas Radio 1), Filips Lastovskis (Delfi), Guntis Bojārs (LTV), Iļja Kozins (TVNET), Ina Strazdiņa (LTV), Inese Pučeka (Pieci.lv), Inga Spriņģe (Re:Baltica), Karmena Stepanova (Pieci.lv), Monta Jakovela (TV3), Olga Dragiļeva (LTV) un Rudīte Spakovska (LTV).

Medijpratības iniciatīva “Pilna Doma” notiek jau trešo gadu. Projektu īsteno Baltijas Mediju izcilības centrs ar British Council un ASV vēstniecības Latvijā atbalstu. “Pilna Doma” sadarbības partneri ir Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM un kustība Iespējamā Misija. “Pilna Doma” noslēguma pasākumu atbalsta Latvijas Nacionalā bibliotēka.

 

Katrīna Tetere-Frolova
katrina.tetere@baltic.media
+371 26349828

www.pilnadoma.lv

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS