Notikumi

22.04.2018

XV Galda dziesmu un “gvelžu” saietu gaidot

1 1/
  • 1

22.aprīlī plkst.15.00 Dagdas novada Tautas namā notiks XV Galda dziesmu un “gvelžu” saiets “Auni kuojas, laksteigola!”.

Ir jau kļuvis par tradīciju, ka pasākums notiek aprīļa beigās un tā dalībniekiem savas programmas ir jāpakārto saieta tēmai, kura katru gadu mainās. Šogad tā ir: Šūpulis.

Definīcija vārdam šūpulis - pakārta vai atbalstīta kustināma, šūpojama guļasvieta zīdainim jeb pārnestā poētiskā nozīmē – vieta, kur kas veidojies, sācis attīstīties.

Bērna ielikšana šūpulī nav vienkārši tradīcija, bet svarīgs elements, kas līdz ar šūpuļdziesmām palīdz bērnam būt veselam un harmoniskam. Šūpuļdziesmu vārdi ir vienīgie, kas pilnībā savieno tēla garu un mīlestības būtību.

Pavisam nesen mēs iesakām mūsu Latvijas simtgades gadu, kurā vairāk nekā jebkad mēs atdodam godu valstij, kurā mums kārts šūpulis, kurā augam, strādājam, mīlam, kurā izzinām savas tautas vēsturi un tradīcijas.

Tuvojas pavasaris - laiks, kad ikvienam gribas kļūt labākam, uzsākt jaunus darbus, realizēt pa ziemu izsapņotus sapņus vai nemanāmi uzziedēt kā sniegpulkstenītei piesaulē. Daba liek mums just satraukumu - it kā bailes nepaspēt, nokavēt, nepalaist garām pirmās kļavu un bērzu sulas malkus, pirmās vizbulītes, un, līganā āra bērzā iekārtu, vālodzes šūpulīti.

Saieta dalībniekiem jāsagatavo programmu, atbilstoši saieta tēmai. Saieta dalībnieku programmu pamatā, protams, ir jābūt dziesmām, kuras, lai izceltu saieta tēmu, var tikt papildinātas ar stāstījumiem, tēlojumiem u.c. veida darbībām (uzstāšanās laiks līdz 15 minūtēm).

Mūsu mērķis ir neaizmirst un daudzināt latvisko, tāpēc jubilejas saietā tiksimies, lai celtu godā mūsu seņču tradīcijas, aizdomātos par to, cik liela nozīme ir katram jaunam sākumam un, lai, kā jau ierasts, satiktos pēc garās ziemas.

 

Inta Viļuma

Dagdas novada Folkloras centra vadītāja

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS