Notikumi

19.12.2017

Topošo vecāku skola Krāslavā

1 1/
  • 1

Sākot ar 25. novembri Krāslavā būs pieejami pirmsdzemdību sagatavošanās kursi, kurus organizē Krāslavas māmiņu klubs. “Topošo vecāku skolas” lekcijas notiks vairākos nodarbību ciklos divas - trīs reizes gadā. Visas lekcijas apmeklētājiem būs bez maksas. Sekojiet līdzi informācijai!

Krāslavas māmiņu klubs parūpēsies par atbilstošām telpām ar ērtu aprīkojumu, nodrošinās vingrošanas bumbas un lelles-manekenus, ar kuru palīdzību topošajiem vecākiem uzskatāmi tiks parādīts, kā pareizi mazuli turēt, ģērbt un barot.

 

Nodarbību ciklu vadīs speciālistes, kas ikdienā strādā Daugavpils Reģionālās slimnīcas Dzemdību nodaļā, tieši viņas katru dienu strādā ar topošajām māmiņām un tētiem.

 

Vecmāte Jana Priedīte sagatavos abus vecākus dzemdībām, stāstot par dzemdību fizioloģisko pusi. Lektore pastāstīs par dzemdību periodiem, kas katrā periodā notiek ar dzemdētāju, kādas varētu būt izjūtas, un kā sev palīdzēt, lai uzlabotu pašsajūtu. Tiks sniegti arī praktiski padomi, kā dzemdētājai var palīdzēt topošais tētis. Nodarbību laikā varēs uzdot jautājumus un saņemt atbildes par sev aktuālām tēmām. Vienā no praktiskajām nodarbībām, apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt dzemdību pozas un elpošanas tehnikas. Kā īpašs bonuss -  rebozo lakatu relaksācijas tehnikas pamatu apguve.

 

Psiholoģe Ludmila Vasiļjeva nodarbību laikā atbildēs uz visiem jautājumiem, kas saistās ar grūtniecību, kā arī dzemdību procesu. Galvenais nodarbību mērķis ir mazināt grūtnieces trauksmi un bailes no dzemdībām, kā arī veicināt emocionālās saiknes dibināšanu ar mazuli un mātes lomas apzinīgas pieejas veidošanu. Lekcijas paredzētas gan grūtniecēm, gan topošajiem tēviem, tāpēc konsultāciju laikā tiks apspriestas tēmas par gaidāmajām izmaiņām ģimenē, kas saistītas ar mazuļa piedzimšanu, par tēva lomas nozīmīgumu, kā arī par pareizu ģimenes dzemdību sagatavošanu un vadīšanu. Janas Priedītes un Ludmilas Vasiļjevas lekcijas vēlams apmeklēt abiem vecākiem.

 

Vecmāte un krūts barošanas speciāliste Iveta Žilvinska topošajām māmiņām sniegs zināšanas par bērnu zīdīšanu, krūts ēdināšanas priekšrocībām, cik tas ir svarīgi jaundzimušajiem un mammai  pašai, veidojot emocionālo saikni ar jaundzimušo. Nodarbību laikā lektore stāstīs par zīdīšanas fizioloģiju un tās praktisko norisi, kas sevī ietver piena veidošanos un izdalīšanos, par mātes piena sastāvu, krūts satveršanu, zīdīšanas tehniku, bērna zīdīšanas pozīcijām.

 

Mazuļa hendlinga pamatpricipus piedāvās apgūt fizioterapeite Elīna Poikāne. Šī tehnika māca kā pareizi bērniņu celt, ģērbt, mainīt autiņbiksītes utt. Tāpat nodarbībās paredzēts sagatavot sievieti pēcdzemdību periodam, kurā sievietei jāsāk no sākuma iepazīt savu ķermeni un izprast tā vajadzības. Ķermenim ir jāatjaunojas pēc iespējas ātrāk, un fizioterapeite uzskata, ka, ar dažu vingrinājumu palīdzību un ergonomikas principu ievērošanu ikdienā, ir iespējams panākt labus rezultātus.

 

Pirmā “Topošo vecāku skolas” nodarbību cikla datumi:

25. novembrī

  • 11:00 - Priekšvēstneši un dzemdību darbības sākums (2h 40 min)  /Jana Priedīte/

26. novembrī (tētiem draudzīgs!)

  • 11:00 - Sagatavošanās dzemdībam, tēva loma dzemdībās (2h) /Jana Priedīte/
  • 13:00 - Pozas un elpošana dzemdībās (2h) /Jana Priedīte/

5. decembrī

  • 16:00 - Krūts barošana (2h) /Iveta Žilvinska/
  • 18:00 - Fiziskās aktivitātes pēc dzemdībam (2h) /Elīna Poikāne/

14. decembrī

  • 16:00 - Psiholoģiska sagatavošana mātes lomai (2h 40 min) /Ludmila Vasiļjeva/

17. decembrī (tētiem draudzīgs!)

  • 16:00 - Ģimenes dzemdības ar psiholoģi (2h) /Ludmila Vasiļjeva/
  • 18:00 - Hendlings ar fizioterapeiti (2h) /Elīna Poikāne/

20. decembrī

  • 16:00 - Pēcdzemdību periods (2h 40 min) /Iveta Žilvinska/

 

Mammas, vecmammas, ārstējošie ārsti, atbalsta personas, lūdzam šo informāciju nodot visiem topošajiem vecākiem, kuriem šie kursi būtu aktuāli. Vairāk informācija un pieteikšanās, zvanot uz šiem tālr. 29517111 (Dana) vai 22013825 (Gunta). Visas lekcijas būs bez maksas un notiks Krāslavas kultūras nama izstāžu zālē, Rīgas ielā 26.

 

Izglītojošo pasākumu ciklu finansē Krāslavas novada dome ESF projekta 9.2.4.2/16/I/097 „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Krāslavas novadā” ietvaros.

 

Krāslavas māmiņu klubs

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS