Kultūras notikumi

04.05.2018

„UZ 15 RADOŠĀS DARBĪBAS GADIEM ATSKATOTIES”

1 1/
  • 1

Piektdien, 4. maijā, plkst. 19.00 Dagdas novada TN, Baltā galdauta svētku noskaņās, aicinām uz vokālās grupas SOLVERSIJA jubilejas koncertu „UZ 15 RADOŠĀS DARBĪBAS GADIEM ATSKATOTIES”.

Dagdas novada TN vokālā grupa „SOLVERSIJA” ir dibināta 2003.gadā ar nosaukumu „Oremus”. Vokālās grupas vadītāja ir Solvita Plivča. Grupas vēsture aizsākās ar garīgās mūzikas un garīgo dziesmu repertuāru. Pirmsākumā grupas sastāvā bija tikai sievietes. Pamatsastāvu veidoja Mārīte Zariņa, Sanita Kromāne, Evita Ugorenko, Ineta Zariņa, Inese Kuzņecova, Anželika Pokule, Aija Utkina, Sarmīte Kromāne, Solvita Sadovska, Līga Gabrāne un Marina Baranovska. Šādā sastāvā grupa ņēma dalību dažādos pasākumos, festivālos, koncertos, kā arī Dagdas baznīcas ikvakara dievkalpojumos. Viens no kora grupas pirmajiem sasniegumiem ir otrās pakāpes diploma iegūšana Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā „Sudraba zvani” Daugavpilī.

Ar laiku kolektīva repertuārā parādījās dziesmas ar folkloras elementiem. Kolektīva sastāvs mainās un dziedātāju pulkam pievienojās vīrieši – Valdis un Armands Pudniki, Arjoms Gekišs, Andris Badūns, Artūrs Kromāns. Ar jauno repertuāru vokālā grupa sāka piedalīties pilsētu svētkos un citos kultūras pasākumos.

Pirms pieciem gadiem (2013.gadā) grupai ir mainījies nosaukums un sastāvs. Šobrīd pamatsastāvā ir 8 sievietes un 6 vīrieši. Pašlaik kolektīvs specializējas uz koncertprogrammām, kuras ietver sevī a capella dziedājumu, instrumentālo pavadījumu (akustiskās ģitāras, akustiskā basģitāra, perkusijas), fonogrammas (mīnuss).

Vokālā grupa „SOLVERSIJA” ir radošo cilvēku apvienība, kas pulcējas vairākas reizes nedēļā, lai pozitīvi pavadītu vakarus, atbrīvojoties no ikdienas raizēm un sasteigtas dienas kārtības, atslēdzoties no ārpasaules uz pāris mēģinājuma stundām. Studijā ir ierakstītas vairākas dziesmas un uzfilmēti trīs videoklipi. Lielāko gandarījumu sniedz novadnieka Elmāra Orola “DZIESMA DAGDAI” studijas ieraksts un videoklipa izveide. Pašreiz tiek strādāts pie divu jaunu klipu filmēšanas un, pavisam tuvā nākotnē, vokālā grupa SOLVERSIJA iepriecinās savus klausītājus un skatītājus ar jauniem darbiem.

Pēdējo gadu laikā vokālā grupa ir aktīvi piedalījusies vietējā un reģionālā mēroga koncertos un pasākumos. Ārpus Dagdas novada ir sniegusi koncertus Ludzā, Lubānā, Degumniekos, Dvietē, Kombuļos, Aglonā, Ilūkstē, Ambeļos, Feimaņos. Kolektīvs nesis Dagdas vārdu arī pasaulē, piedaloties Starptautiskajā festivālā „CARNIVAL IN BRAC” Horvātijā, Visaginas pilsētas svētkos Lietuvā un Starptautiskajā mūzikas TV festivālā “AMBERSTAR” uz prāmja TALLINK.

Šķiet, ka šie 15 gadi ir pagājuši ļoti ātri. Vokālās grupas pastāvēšanas laikā ir izveidojies saliedēts kolektīvs. Kaut arī dalībnieku vecums ir ļoti dažāds (jaunākajai dziedātājai ir 17 gadi, vecākajam – 57 gadi), gadu gaitā dalībniekus vienojusi savstarpēja draudzība un mīlestība pret dziesmu. Dziedātāji ir domubiedri arī brīvajā laikā. Apskatot fotogrāfijas, interesanti atcerēties aizvadītos notikumus, salīdzināt, kādas dziesmas ir dziedātas agrāk un kādas repertuārā ir šodien. Savas jubilejas koncertā “SOLVERSIJA” izdziedās savas iemīļotākās dziesmas un uz skatuves aicinās arī savus draugus un sadarbības partnerus – TDA “Dagda”, sporta deju pāri Ainu Mizāni un Sergeju Pozdņakovu, kā arī goda viesus no Liepājas - Mārtiņu Petrovu un Aleksandru Krasavinu.

4.maijā “SOLVERSIJA” ar prieku gaidīs ikvienu, kuram tīk vokālās grupas darbība. Svinēsim svētkus kopā!

Pasākumu atbalsta Dagdas novada pašvaldība un Latgales partija.

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS