Notikumi

14.03.2018

Psihologa Raimonda Lazdas lekcija

1 1/
  • 1

Trešdien, 14.martā, plkst. 18:00 Krāslavas māmiņu klubs aicina ikvienu interesentu apmeklēt psihologa Raimonda Lazdas 2 stundu lekciju “Bērnu neiropsiholoģiskā attīstība dažādos vecuma posmos”. Lai lekcijas nosaukums jūs nebiedē, vakars plānots draudzīgā, nepiespiestā atmosfērā ar tasi tējas.

Šajā lekcijā plānojam apskatīt tēmu, kas būs aktuāla gan jaunajiem vecākiem, gan vecvecākiem un, protams, pedagogiem, lai atsvaidzinātu un varbūt papildinātu savas zināšanas, kā arī, lai kliedētu šaubas. Katram  vecuma posmam ir noteikts vidējais cilvēka attīstības līmenis, tāpēc nevajag no gada veca bērna gaidīt, ka viņš pēkšņi pats sāks runāt pilnos teikumos, un mācēs sašņorēt kurpes. Bet, ir derīgi zināt par dažādu vecuma posmu potenciālu, kuru vecāki, papildus strādājot ar bērnu, varētu izmantot,  ja vien zinātu, ka bērna smadzenes principā jau ir spējīgas veikt sarežģītākas funkcijas nekā sabiedrībā pieņemts. Tāpēc aicinām uz lekciju visus tos zinātkāros, kas vēlas rast iedvesmu bērna radošā potenciāla izmantošanai.

 

Kā jau ierasts, apmeklētājiem lekcija būs bez maksas. Šoreiz tikšanās notiks Krāslavā, Skolas ielā 7, 3. stāva zālē.

 

Raimonds Lazda: “Ir cilvēki, kuriem vakarā deguns slienas gaisā, lai ieskatītos zvaigžņotajās debesīs. Tas notiek pats no sevis, jo zvaigžņu spīduma vilinājums, liek izjust prieku, sajūsmināties un domāt par šī skata diženumu un vienreizību. Ja varētu ielūkoties, kas notiek mūsu smadzenēs, (vispār to arī var: https://www.youtube.com/watch?v=ddPPWhAW6zk), tad zvaigžņu sajūsminātie būtu pārsteigti par šo divu visumu līdzību. Tā kā arī es piederu pie tiem, kam vakaros deguns baksta debesis, tad redzētais mani ļoti sajūsmināja un radīja interesi par neiropsiholoģiju. Akadēmiskais maģistra grāds psiholoģijā un psiho-organiskās analīzes psihoterapeita izglītība ne tikai ļoti labi sadzīvo ar jaunajām zināšanām neiropsiholoģijā, bet paplašina manu pasaules redzējumu un izpratni par norisēm mūsu iekšējā kosmosā.

 

Katra cilvēka dzīve sākās ar maza nevarīga bērna lomu: gatavību ēst, augt, atpazīt sev tuvākos cilvēkus, iemācīties izteikt (izraudāt) viņiem savas vajadzības, vēlmes, iemācīties saprast, ko viņi saka, iemācīties izteikties un vēlēties būt saprastam. Sākt soli pa solim apgūt pasauli, skatoties, klausoties, mācoties darīt, to, ko dara vecāki. Ja skatās pieauguša cilvēka acīm, tad šķiet ne pārāk sarežģīti uzdevumi, bet vai esot pieaugušam vienmēr izdodas būt saprastam un saprast citu.

 

Paiet laiks, un bērna loma ir izspēlēta. Mēs pieaugam, un mūsu dzīvē ienāk bērni, vai esam gatavi jaunajai lomai? Kā saprast un saprasties ar savu bērnu? Kā padarīt dzīvi ar bērnu interesantāku un piepildītāku?

 

Ja tikšanas izdosies atklāta un nepiespiesta, mēs visi varēsim uzzināt kaut ko jaunu par saviem bērniem, sevi un pasauli.”

 

Izglītojošo pasākumu ciklu finansē Krāslavas novada dome ESF projekta 9.2.4.2/16/I/097 „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Krāslavas novadā” ietvaros.

 

Ieva Maļinovska,

Krāslavas māmiņu klubs

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS