Notikumi, Novada notikumi

14.12.2017

Bezmaksas lekcijas/nodarbības Dagdas novada skolās!

1234 1/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Uz sasniegumiem orientēta veselīgā un psiholoģiskā veselība

Dagdas novada pašvaldība projekta „ Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Dagdas novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/020) norisinās darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros uzsāk izglītojošu semināru un lekciju ciklu.

 

Lekcijas notiek 8 vispārizglītojošās skolās un 3 pirmsskolas izglītības iestādēs.

 

Lekcijās tiks aplūkotas tādas tēmas kā veselīgs un līdzsvarots bērna un jaunieša  uzturs, to dalībnieki gūs izsmeļošu ieskatu par veselīgu, sabalansētu uzturu un veselīgiem ēšanas paradumiem  – par piemērotākajiem un uzturvielām bagātākajiem pārtikas produktiem.

 

Psihologa nodarbības/lekcijas gan ar bērniem, gan ar bērnu vecākiem, jo  pubertātes un pusaudžu vecums ir pārmaiņu laiks bērniem un arī viņu vecākiem, kad ir būtiski izprast bērna uzvedību un emocionālos stāvokļus. Pamanot bērnā uzvedības izmaiņas, uzdodam jautājumu- kas notiek ar manu bērnu?  Viens no iemesliem var būt bērna atrašanās emocionāli nedraudzīgā vide- skolā, mājās, draugu lokā. Tieši bērna emocionālo pasauli traumējošos iemeslus visgrūtāk atpazīt.

 

Nodarbību laikā vecāki uzzinās par bērna attīstības vajadzībām un saņems praktiskus padomus kā izprast bērna uzvedības atšķirības, lai stiprinātu vecāku un bērnu emocionālās attiecības un veidotu tādas sarunas ar bērniem, kurās viņi ieklausās.

 

Projekts „ Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Dagdas novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/020) norisinās darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.

 

Ligita Nagļa

Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja


<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS