Ziņas, Kultūras ziņas

18.10.2016

Baltkrievu kultūras diena

12345678910 1/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Sestdien, 15.oktobrī, norisinājās jau par tradīciju kļuvusī Baltkrievu kultūras diena, kuru organizēja Dagdas baltkrievu biedrība „Verbica”. Šogad pasākums bija veltīts baltkrievu dzejnieka, prozaiķa, kritiķa, publicista, jaunākā baltkrievu literatūras klasiķa Maksima Bogdanoviča 125 gadu jubilejai. To finansiāli atbalstīja Latgales NVO projektu programma 2016 un Dagdas novada pašvaldība.

Baltkrievu kultūras dienu atklājot, apsveikuma vārdus klātesošajiem teica Baltkrievijas Republikas konsuls Dmitrijs Konstantinovs, Dagdas novada domes priekšsēdētāja Sandra Viškure, Latvijas Baltkrievu savienības priekšsēdētāja Valentīna Piskunova un LR Kultūras ministrijas mazākumtautību konsultatīvās komitejas locekle Jeļena Lazareva.

 

Dagdas baltkrievu biedrība „Verbica” skatītājiem piedāvāja noskatīties prezentāciju par izcilā baltkrievu dzejnieka dzīves un daiļrades gaitām, papildinot to ar dzeju un dziesmām ar M.Bogdanoviča vārdiem. Pasākuma laikā skanēja dzeja arī latviešu valodā. Tie bija Maksima Bogdanoviča dzejoļi, ko atdzejojis latviešu dzejnieks Andris Vējāns.

 

Koncertā piedalījās mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi un solisti no Līvānu slāvu biedrības „Uzori”, Daugavpils Baltkrievu kultūras centra, Baltkrievu kultūras un izglītības biedrības „Uzdim”, Ludzas baltkrievu biedrības „Krinica”, kā arī Dagdas baltkrievu biedrības ansamblis „Akolica” un senioru vokālais ansamblis „Vjarba”.

 

Pasākumā viesojās baltkrievu dzejnieks Stanislavs Volodjko, kurš jau krietnu laiku dzīvo un strādā Daugavpilī. Viņš raksta gan dzejoļus, gan pasakas bērniem krievu un baltkrievu valodā. Koncerta laikā skanēja dziesma ar S.Volodjko vārdiem „Матулiн рушнiк” („Māmiņas dvielis”) Daugavpils Baltkrievu kultūras centra vokālā ansambļa „Kupalinka” (vad. V.Petrovs) izpildījumā, ko lieliski papildināja deju ansambļa „Ļanok” (vad. M.Medunicka) uzvedums. Tāpat arī pasākuma laikā varēja dzirdēt vēl dažas dziesmas ar S.Volodjko vārdiem.

 

Baltkrievu kultūras dienas noslēgumā Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs prezentēja savus izšuvumus uz ceļojošā rušnika (goda dvieļa), kas tiek veidots projekta „Rušniks – Latgales baltkrievu draudzības un vienotības simbols” ietvaros. Projekta uzdevums ir nostiprināt kontaktus starp Latgales baltkrievu organizācijām, kopīgi izgatavojot unikālu kultūrvēsturisku priekšmetu - baltkrievu rušniku, un, papildinot šo procesu ar kultūras pasākumiem Latgales reģiona skatītājiem. Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs ceļojošo goda dvieli nodeva  Līvāniem, kur tas tiks papildināts ar Līvānu slāvu biedrības „Uzori” izšuvumiem.

 

Projekts tiek īstenots ar LR Kultūras ministrijas un biedrības „Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” atbalstu.

 

I.Plesņa

Projekta vadītāja IKSN kultūras metodiķe

 

<- Atpakaļ uz: VISAS ZIŅAS