Ziņas

06.11.2017

Valsts prezidents: Latviju nākamajā simtgadē es redzu bez bērnunamiem

123 1/
  • 1
  • 2
  • 3

Piektdien, 2017. gada 3. novembrī, Rīgas pilī godināja ģimenes, kas uzņēmušās rūpes par bez vecāku gādības palikušajiem bērniem ar īpašām vajadzībām.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, uzrunājot audžuģimenes, aizbildņus un adoptētājus, uzsvēra: “Rūpes par bērniem, ir rūpes par mūsu valsti. Latviju nākamajā simtgadē es redzu bez bērnunamiem. Mums mērķtiecīgi ir jāiet prom no šīs aprūpes formas un katram bērnam ir jānodrošina ģimene. Neatlaidīgi jāstrādā uz mērķi – ģimene un ģimeniska vide katram bērnam neatkarīgi no viņa vecuma, veselības stāvokļa vai citiem apstākļiem. Visi Latvijas bērni ir mūsu bērni. Mēs nedrīkstam neviena bērna dzīvi norakstīt sistēmas un vienaldzības dēļ”.

 

Valsts prezidents un Iveta Vējone pateicās ģimenēm par bērniem sniegto mīlestību, rūpēm un pašaizliedzīgo darbu, sniedzot atbalstu un mājas izjūtu bez vecāku gādības palikušiem bērniem un radot apstākļus, kuros bērni var pilnvērtīgi augt un attīstīties. 

 

 

Raimonds Vējonis un Iveta Vējones kundze īpaši cildināja trīs Latvijas ģimenes, kuru mājās patvērumu un mīlestību raduši arī smagi slimi bērniņi ar nedziedināmām diagnozēm. Valsts prezidenta un Ivetas Vējones pateicības rakstus saņēma Vitālijs Babāns un Marina Kuļikova, Inese Meirāne un Svetlana Mahmudova.

 

 

Iveta Vējones kundze pasākumā atzina: “Mēs sabiedrībā bieži izvēlamies nerunāt par tēmām, kas ir sarežģītas un vienlaikus sāpīgas. Mēs bieži izvēlamies vieglāko ceļu - neredzēt un nezināt. Bieži ir uzskats, ka bērniem ar īpašām vajadzībām primāri nepieciešami veselības aprūpes pakalpojumi. Taču tā nav. Bērniem visupirms ir vajadzīgas mājas un drošības sajūta, tikai tad nāk veselības aprūpes un citas vajadzības”.

 

 

Tikšanās noslēgumā klātesošie tika iepazīstināti ar Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas, un labdarības organizācijas Ziedot.lv rīkoto labdarības maratonu Dod Pieci, kas norisināsies no 17.-23. decembrim. Šogad labdarības maratonā iegūtie ziedojumi tiks novirzīti atbalsta programmai Plecs, kas no 2018. gada sniegs emocionālu un praktisku palīdzību vecākiem, kuri vēlas uzņemt bērnus no bērnunama.

 

www.president.lv

<- Atpakaļ uz: Dagdas novada portāls