Ziņas

10.09.2018

Skolas un bibliotēkas saņems dāvanu – jaunu grāmatu par valsts izveides pirmajiem gadiem

1 1/
  • 1

12. septembrī notiks grāmatas “1920.-1925. gads Latvijas Republikas Ministru kabineta sēžu protokolos, notikumos, atmiņās” 1. sējuma “1920.-1922. gads” atvēršanas pasākums. Grāmatas mērķis ir sniegt ieskatu Latvijas valsts izveides pirmajos gados.

Sējumā turpināts 2013. gadā aizsāktais stāsts par Latvijas valsts sākotni. Pirmo reizi apkopotā veidā publicēti nākamie Valdības sēžu protokoli, t.sk., arī slepenie protokoli, kas papildināti ar komentāriem un lasāmi kontekstā ar valsts sākumposma gaisotni raksturojošām preses ziņām, notikumu tiešo dalībnieku dienasgrāmatu, atmiņu fragmentiem, dokumentiem un fotogrāfijām.

Grāmatā varēs uzzināt, kas bija tie cilvēki, kuri valdības sastāvā un citos amatos turpināja nostiprināt Latvijas valsti, cik daudzveidīgi bija valdībai izskatāmie jautājumi, kāda sabiedrības vērtējumā bija jaunveidotā ierēdniecība, kā tika noteiktas valsts robežas un panākta valsts starptautiskā atzīšana, kā aizsākās Preses balles tradīcija un Kultūras fonda darbība, kāds bija Ministru kabineta darbvedības regulējums un Rundāles pils stāvoklis. Grāmatas lapaspusēs varēs iepazīt zināmus valstsvīrus mazzināmos rakursos, varēs arī ieraudzīt, kāds izskatījās Ministru kabineta iecerētais Ozola vaiņaga ordenis, ugunsgrēkā cietušais Satversmes sapulces nams, kara kuģis “Virsaitis” u.c..

Grāmata ar savu daudzveidīgo saturu būs noderīga plašam interesentu lokam – skolēniem, studentiem, vēsturniekiem un visiem lasītājiem, kuri interesējas par vēsturi un savu piederību valstij vēlas stiprināt ar zināšanām un mūsu kopīgo emocionālo atmiņu, tāpēc grāmata, tāpat kā iepriekšējais izdevums, tiks dāvināta visām skolām un publiskajām bibliotēkām.

Grāmata tapusi Valsts kancelejai sadarbībā ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Latvijas Kara muzeju, Latvijas Nacionālo arhīvu, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju un Rakstniecības un mūzikas muzeju, kā arī piesaistot oficiālo izdevumu “Latvijas Vēstnesis”. Grāmatas veidošanai finansiālu atbalstu sniedza akciju sabiedrība “Latvenergo” un A/S “Latvijas valsts meži”.

Grāmatas atklāšana notiks 12. septembrī, plkst. 17:00, Tieslietu ministrijas Sarkanajā zālē (ieeja no Tērbatas ielas). Pasākumā piedalīsies arī Ministru prezidents Māris Kučinskis un Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

 

Sabīne Spurķe
Ministru kabineta preses sekretāre
Tālrunis: 67082919; 20604166
E-pasts: sabine.spurke@mk.gov.lv

 

<- Atpakaļ uz: Dagdas novada portāls