Kultūras ziņas, Ziņas

14.06.2022

Šķaunē pirmoreiz nosvinēti Paaudžu svētki

1234 1/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

11.jūnijā Šķaunes Tautas namā sirsnīgā atmosfērā, pieminot māti, tēvu, kā ģimenes pamatu un bērnus, pirmoreiz tika nosvinēti Paaudžu svētki “No saknēm uz galotnēm”.

No saknes galotnei dotais, izdzīvot spējīgam kļūst,

No galotnes saknei sniegtais, ilgāk ļauj nesalūzt.

Cilvēkam, tāpat kā kokam, ir savas saknes. Un šīs saknes – vieta, kur tev kārts šūpulis, cilvēki, kas tev iemācījuši kaut ko vajadzīgu.

Plašajā svētku programmā bija iespēja ieklausīties dzejā, dažādu žanru dziesmās, ģitāras spēlē, just līdzi dejotājiem, kas pirmoreiz kāpa uz skatuves un tiem, kuri jau ir profesionāļi savā jomā, piedzīvot jautrus mirkļus kopā ar Šķaunes TN parodiju grupu “Pasmaidi”.

Mums ir dota iespēja pārņemt dzīves gudrību no iepriekšējām paaudzēm, pilnveidoties pašiem un nodot jau savas zināšanas un prasmes nākamajām paaudzēm. Pirms pasākuma apmeklētājiem bija iespēja apskatīt Dagdas Folkloras centra vadītājas Intas Viļumas rokdarbu izstādi “Diegu fantāzija”. Intas bērnībā iegūtās prasmes nu ir pārtapušas par rakstainiem cimdu un zeķu pāriem, krāšņiem plecu lakatiem, krāsainām diegu mandalām un daudz ko citu, ko iespējams klātienē apskatīt vēl līdz 4.jūlijam.

Sirsnīgs paldies visiem svētku dalībniekiem: Dagdas folkloras kopai “Olūteņi”, Andrupenes TN ritma deju grupai “Eiforija”, Konstantinovas TN sieviešu vokālajam ansamblim “Vēja zvans” kā arī Šķaunes TN parodiju grupai “Pasmaidi”, Šķaunes TN meiteņu deju grupai “Ritms”. Koncerta numuru dažādības veidošanā paldies Aijai Dubrai, Aritai Rimšai, Valentīnai Sadovskai un Pēterim Lukaševičam.

Katra diena mums sniedz iespēju. Iespēju dzīvot. Iespēju mīlēt un ticēt. Iespēju saprast un pieņemt. Pasmaidiet, kad nav iemesla,  piepildiet savu māju ar skaistumu un sirdi ar mīlestību. Lai jums apkārt ir mīļi cilvēki un skaistas lietas.

GALERIJA

 

Kultūras pasākumu organizatore

Ilona Kozlovska

<- Atpakaļ uz: Krāslavas novada Dagdas portāls