Ziņas

12.03.2018

Sākas pieteikšanās ES fondu apmaksātajā pieaugušo izglītības programmā

1 1/
  • 1

No š.g. 12. marta līdz 16.aprīlim strādājošie vecumā no 25 gadiem var pieteikties Eiropas Savienības (ES) atbalstītajā pieaugušo izglītības programmā, lai paaugstinātu savas profesionālās prasmes un spēju konkurēt darba tirgū.

Šajā kārtā mācībām var pieteikties 12 dažādās nozarēs 68 izglītības iestādēs visā Latvijā, mācības sāksies jūnijā, bet mācību ilgums ir ļoti dažāds, atkarībā no programmas.
ES fondu atbalstītajā programmā dalībniekiem būs jāsedz 10% no mācību maksas, šī maksa arī atšķiras atkarībā no programmas ilguma un specifikas. Neformālajās izglītības programmās iedzīvotāja maksājuma apmērs nepārsniedz 36 eiro, savukārt citās programmās tas var būt arī vairāki simti eiro.
Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības ir bez maksas. Viņiem pieejams arī atbalsts reģionālajai mobilitātei - transporta izmaksu kompensācija, ja šādi izdevumi radušies mācību laikā. Savukārt strādājošie ar invaliditāti var pretendēt uz asistenta vai surdotulka izmaksu kompensāciju.

Mācīties var vienu reizi
Lūdzu rūpīgi izvērtēt piedāvājumu un  netvert  pirmo, kas pagadās, jo mācīties ES atbalstītajā programmā varēs tikai vienu reizi. Programma domāta, lai cilvēki varētu pārkvalificēties un iegūt papildu prasmes. Tā  paredzēta strādājošajiem un pašnodarbinātajiem, lai cilvēki saglabātu savu vietu darba tirgū un pakāptos labākā pozīcijā.
Pēc pieteikšanās mācībām divu mēnešu laikā iedzīvotāji saņems mācību apstiprinājumu, lai šī gada jūnijā izglītības iestādēs varētu sākties mācību grupu komplektēšana un mācības.
Mācībām varēs pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem ar nepabeigtu vai pabeigtu izglītību - pamatizglītību, vispārējo vidējo, profesionālo vai augstāko izglītību atkarībā no izvēlētajām mācībām un tajās nepieciešamajām priekšzināšanām.
Martā pieteikšanās notiek 12 tautsaimniecības nozarēs:
    • tekstilizstrādājumu, apģērbu, ādas un ādas izstrādājumu ražošana;
    • pārtikas rūpniecība un lauksaimniecība;
    • ēdināšanas pakalpojumi un tūrisms;
    • drukas un mediju tehnoloģijas;
    • transports un loģistika;
    • enerģētika;
    • ķīmiskā rūpniecība;
    • kultūra;
    • būvniecība;
    • kokrūpniecība;
    • elektronisko un optisko iekārtu ražošana, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas;
    • metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības.
Otrajā pieteikšanās kārtā Daugavpilī ir pieejamas 100 izglītības programmas, kas ir otrs augstākais piedāvāto izglītības programmu skaits pēc Rīgas. Daugavpils un tuvējo novadu iedzīvotāji var pieteikties mācīties arī citās Latvijas pilsētās vai novados, ja var to savienot ar darbu un dzīvi savā pilsētā vai novadā.
Mācības Daugavpilī pieejamas tādās nozarēs kā transports un loģistika (23 programmas), metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības (20 programmas), ēdināšanas pakalpojumi un tūrisms (16 programmas), kokrūpniecība (14 programmas), elektronisko un optisko iekārtu ražošana, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (11 programmas), būvniecība (7 programmas), enerģētika (5 programmas), tekstilizstrādājumu, apģērbu un ādas izstrādājumu ražošana (3 programmas), ķīmiskā rūpniecība (1 programma).
Daugavpilī mācības piedāvā Daugavpils Universitāte, Daugavpils tehnikums, Daugavpils Būvniecības tehnikums, Daugavpils Tirdzniecības profesionālā vidusskola, mācību centrs “BUTS”, Latgales mācību centrs, SIA “01 Fortūna”, SIA “01 Autoskola Impērija”, SIA “ADA PLUS”, SIA “Dauseb”, SIA “Mācību un konsultāciju centrs ABC”, SIA “MBR”, SIA “VILLAS D”, SIA “DeLana Pluss” un SIA “Mācību centrs PLUS”.

Projektu “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, līdz 2022. gada 31. decembrim ieguldot vairāk nekā 25 miljonus eiro.
Janvārī un februārī mācības ES fondu pieaugušo izglītības projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" uzsākuši 3923 strādājošie iedzīvotāji, kas mācībām pieteicās pērnā gada rudenī.
Otrajā kārtā piedāvāto mācību un izglītības iestāžu saraksts, kā arī pieteikšanās kārtība, dokumenti un cita praktiska informācija pieejama vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.
Ja  rodas  jautājumi, aicinu  zvanīt  un nākt  uz  konsultāciju    uz  Dagdas  novada  Izglītības, kultūras  un sporta  nodaļu  pie    Marijas Micķevičas  (t.29681560) vai pie  Regīnas  Pauliņas (t.26569588).
Informāciju   sagatavoja     :  Dagdas  novada  IKSN  vadītāja       M.Micķeviča


<- Atpakaļ uz: Dagdas novada portāls