Ziņas, Kultūras ziņas

25.03.2020

Pieminēsim deportētos!

1 1/
  • 1

Latvijā 25.marts ir sēru diena, kad tiek pieminētas 1949.gada deportācijas un komunistiskā genocīda upuri. Šoreiz deportāciju 71.gadadienu mēs pieminam ārkārtas apstākļos - bez kopīgas pulcēšanās un svinīgas ceremonijas, katrs atsevišķi noliekot ziedus.

Laikā, kad visiem jāsēž mājās, piedāvājam izmantot iespēju noskatīties Latvijas televīzijas programmā iekļautās filmas:

*  Šodien, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, plkst. 17:00 LTV1 piedāvā televīzijas pirmizrādi dokumentālajai filmai „Tālā zeme Sibīrija. Tomskas apgabals 1949 – Petuhova, Teguļdeta, Asino.” Uzreiz pēc tās 2.daļa „Noriļska. Lamas ezers.” 1949.gada 25.martā vienas nakts laikā uz Sibīrijas specnometinājumu vietām aizveda vairāk kā 42 tūkstošus Latvijas iedzīvotāju, tajā skaitā 10 tūkstošus bērnu. Katru gadu Sibīrijas bērni dodas atmiņu un sāpju braucienā, kuru gaita tiek atspoguļota dokumentālajās filmās. Tā ir sava veida Latvijas paplašināšana, jo Latvijas vēsture un mūsu bojā gājušie Sibīrijas plašumos to ir pelnījuši. Viņi brauc uz turieni, kur liktenis bija lēmis pavadīt bērnību.

*  Savukārt, plkst. 20.20 LTV 7 būs skatāma programmā „Latvijas filmas Latvijas simtgadei” tapusī Ginta Grūbes filma "Lustrum".

Šīs deportācijas ir latviešu tautas vēsturiskās atmiņas sastāvdaļa, kas uzdod mums  sabiedrisku uzdevumu neaizmirst tā laika notikumus.

Dzintras Gekas filmu „Tālā zeme Sibīrija” anotācija pieejama šeit: https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/26.03.2020-tv-pirmizrade-dokumentala-filma.-tala-zeme-sibirija.-talie-zieme.id182276/

 

Dagdas novada KC vadītāja Inese Plesņa

<- Atpakaļ uz: Dagdas novada portāls