Izglītības ziņas

15.05.2019

Pavasaris Ezernieku vidusskolā

123456 1/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Vai nav skaisti dzīvot pavasarī?

Kad visapkārt lido tauriņi

Un ziedi tik tikko sāk ziedēt arī…

Meteņi sākumskolā

Vēl tikai mazliet, un sniegoto ziemas burvību nomainīs pavasara dzīvinošās vēsmas, kas pilnā sparā tuvojas. Lai godam atvadītos no ziemas, Ezernieku vidusskolas sākumskolas skolēni ar lielu prieku un aizrautību iesaistījās rotaļās un izbaudīju ziemas priekus – brauca ar ragavām, meta kūleņus, rīkoja cīņas ar salmu maisiem. Neaizmirsa arī atzīties savos nedarbos, bet visi apņēmās laboties un censties darīt tikai labus darbus. Meteņdienas izdarības beidzās ar pankūku ēšanu un kakao dzeršanu svaigā gaisā.

Talantu šovs

Talantu šovs, kurš norisinājās 5. martā, pulcēja vistalantīgākos un drošākos skolēnus. Katrs klases uzdevums bija sagatavot priekšnesumu, kurā viņi varēja parādīt savus talantus. 5. klases skolēni dejoja līnijdejas, 6., 7. un 12. klase pārliecināja, ka dziedāšana ir viņu stiprā puse, 9. klase pārsteidza ar video un 10. klase uzstājās ar dzeju.

19.martā uz Dagdas vidusskolu steidzās 7.klases skolēni un Dace Moisejenoka, lai tur dalītos ar saviem talantiem. 7.klases meitenes aicināja ar savu dziesmu ’’Kuģi’’ doties ceļojumā un nepalikt stāvēt uz vietas, bet virzīties uz priekšu. Dace Moisejenoka visus klātesošos pārsteidza ar savu plastiku un ritmikas izjūtu.

Ekskursija uz Rīgu

Projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros 6. - 8. klases skolēni 8.martā brauca ekskursijā uz Rīgu, kur apmeklēja Motormuzeju, Dabas muzeju un Medicīnas muzeju.             

Izstāde “Skola 2019”  Ķīpsalā

Izstāde “Skola 2019”, kas notiek jau 25 reizi, ir nozīmīgākais izglītības notikums Latvijā, kas pulcē tūkstošiem jauniešu un piedāvā plašu informāciju par studijām mūsu valstī un ārzemēs. Mūsu skolas 10. – 12. klases skolēni apmeklēja šo izstādi. Viņiem bija iespēja tikties ar dažādu augstskolu studentiem, iegūt vairāk informācijas par interesējošo augstskolu vai koledžu.    

Putnu nedēļa sākumskolā

Nedēļas garumā sākumskolas skolēni visos mācību priekšmetos iepazinās ar Latvijas putniem. Bērni zīmēja, gatavoja, lasīja, risināja uzdevumus, minēja krustvārdu mīklas par putniem. Mājās skolēni kopā ar vecākiem dažādās tehnikās izgatavoja putnus, uz skolu atlidoja putni no dzijas, plastilīna, čiekuriem, auduma, papīra un citiem materiāliem! Bija skaisti! Piektdien sanācām uz kopīgu  putnu nedēļas noslēguma pasākumu!

5.Netradicionālās modes skate “Svētku kokteilis”

Pavasarim sākoties, Aleksandrovas internātpamatskola rīko netradicionālo modes skati. Šogad, jubilejas gadā, skates tēma bija ,,Svētku kokteilis”. Mūsu skolas 2.klases bērni piedalījās ar kompozīciju ,,Putni-sportisti”. Dejojot deju Swish Swish, bērni prezentēja mammu izveidotos bārkstainos putnu krekliņus un skolas darbinieces Olgas sašūtās bridžbikses. Aplausi, ko saņēmām pēc uzstāšanās, liecināja, ka mēs bijām malači! Kā balvu saņēmām braucienu uz Daugavpils Ledus halli un Samantas Miglānes  fotopakalpojumu izmantošanu. Ledus hallē gāja jautri, bet smagi! Visi pirmo reizi bijām uz slidām, bet gandrīz visi iemācījāmies slidot! Tas bija vareni!

Tikšanās ar Latvijas Republikas Zemessardzes pārstāvjiem un Aizsardzības ministrijas ekspertiem

29.martā 11. un 12.klases skolēni tikās ar Latvijas Republikas Zemessardzes pārstāvjiem. Vizītes mērķis bija ieinteresēt un informēt jauniešus par Bruņotajiem spēkiem un Zemessardzi, tās nozīmi un spējām.

11.aprīlī vidusskolēniem bija iespēja noklausīties mācību gada lekciju ciklā “Kā mēs sargājam Latviju?” Skolēni uzzināja par Latvijas aizsardzības spējām, nozares aktualitātēm, sabiedrības atbildību, kritisko domāšanu, sabiedroto spēku klātbūtni Latvijā, kā arī jauniešu iespējām iesaistīties Jaunsardzē, Zemessardzē un dienestā Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Runas konkurss

11.aprīlī 4.klases skolniece Dace Moisejenoka piedalījās Latgales reģiona skolēnu skatuves runas konkursā Rēzeknē ARPC “Zeimuļs”.  Pārsteidzoši skanēja 1. – 12.klašu stāstnieku dzejas un prozas darbi. Dace ieguva godalgotu 2.vietu.

Leļļu izrāde “Draudzības skola”

11.aprīlī pirmsskolas un sākumskolas skolēni apmeklēja leļļu teātri „Tims”, kurš viesojās Dagdas KC ar muzikālu un pamācošu izrādi. Leļļu izrāde “Draudzības skola” ir veidota pēc latviešu tautas teikas motīviem, kā kaķis sunim nozaga brīvības grāmatu.

Krāsainā nedēļa

Lai kaut nedaudz mūsu ikdienu padarītu krāsaināku, skolā tika rīkota Krāsainā nedēļa, katru dienu uz skolu bija jāierodas noteiktas krāsas apģērbā. Aktīvākie šajā nedēļā bija 3., 6., 9., 10. un 12.klases skolēni.

Lieldienas

Ar gaismas, siltuma atgriešanos, dienas uzvaru pār nakti, atnāk latviešu pavasara saulgrieži - Lieldienas. Ezernieku vidusskolas sākumskolas skolēniem tie ir svētki, kad mācīties varam citādi. Šogad, nedēļas garumā, visus priecēja sākumskolēnu rūpīgi izkrāsotu olu izstāde. Trešajās Lieldienās gājām rotaļās, mācījāmies būt kopā, sadarboties, spēkoties, priecāties. Tie ir svētki, kad valda prieks!

 

Paldies skolēniem, vecākiem, skolotājiem un visiem, kas atbalsta un aktīvi iesaistās skolas dzīvē!

 

Informāciju apkopoja: Ezernieku vidusskolas direktora vietniece audzināšanas jomā Svetlana Malinovska sadarbībā ar Leonoru Luni, Liju Lukaševiču, Venerandu Lutinsku, „Jauno žurnālistu” pulciņa dalībniem 

<- Atpakaļ uz: Dagdas novada portāls