Tautsaimniecības ziņas, Paziņojumi

12.04.2019

Par iesaistīšanos kampaņā “Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes”

1 1/
  • 1

Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) kopīgi ar Pasaules Dabas Fondu, izvirzot ambiciozu mērķi – mainīt sabiedrības priekšstatus un uzvedību, 2018. gada rudenī uzsāka kampaņu “Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!”.

Tās ietvaros atsevišķās dabas takās un citos dabas tūrisma objektos tiek noņemtas atkritumu urnas un uzstādītas informatīvas zīmes, kas aicina apmeklētājus aizdomāties par viņu radīto ietekmi uz dabas objektiem un atpūtas laikā radušos atkritumus pašiem aizvest prom.

Atpūta dabā Latvijā kļūst arvien populārāka, kas nozīmē, ka pieaug arī cilvēku radītā ietekme dažādos dabas objektos, tostarp aizsargājamajās teritorijās. Atkritumu apsaimniekošana dabas takās prasa lielus naudas un cilvēku resursus zemju īpašniekiem un dabas objektu apsaimniekotājiem. Jāpiebilst, ka bieži dabas takās nevar piebraukt ar transportu, kas apgrūtina teritorijas sakopšanu Turklāt atkritumiem dabā tiek klāt dzīvnieki – tie var savainoties un saindēties, un nereti iet bojā.

Ar saukli “#Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes” Pārvalde un PDF aicina izvērtēt savus ieradumus, dodoties dabā. Proti, pirmkārt, pievērst uzmanību līdzi ņemamo produktu iepakojumiem, otrkārt, nenest līdzi neko lieku, lai nerastos vēlme no tā pusceļā atbrīvoties, treškārt, nemeklēt mazās atkritumu urnas pārgājienu maršrutos mežā, purvā vai citviet dabas objektos, bet gan nest tukšos iepakojumus sev līdzi un izmest tos lielajās atkritumu tvertnēs, piemēram, stāvlaukumos.  
 
Patlaban ļoti bieži tā vietā, lai veidotu un paplašinātu dabas tūrisma infrastruktūru vai rūpētos par dabas vērtību saglabāšanu, Pārvaldes darbiniekiem nākas takās lasīt atkritumus un pat atjaunot tīši bojātas kāpnes un pat labierīcības. Lai gan situācija gadu no gada uzlabojas, Pārvalde ikvienu aicina apzināties savas rīcības sekas un sākt ar it kā tik vienkāršo rīcību - ko atnesi, to aiznes.

<- Atpakaļ uz: Dagdas novada portāls