Kultūras ziņas, Ziņas

06.04.2021

Paldies par aktīvo dalību labdarības akcijā

1 1/
  • 1

Dagdas novada Kultūras centra kolektīvs no sirds saka paldies visiem labas gribas cilvēkiem, kuri piedalījās mūsu organizētajā akcijā “Pārtikas labdarības kaste”.

Lieldienas ir laiks, kas daudziem asociējas ar olu krāsošanu, šūpošanos, zaķu izdarībām un citām svētku izklaidēm, taču kristīgajā pasaulē šis ir Kristus augšāmcelšanās laiks, kas simbolizē jaunu dzīvību un jaunas iespējas. Tas ir klusu pārdomu un labestības laiks, tāpēc Kultūras centra kolektīvam radās ideja organizēt labdarības akciju. Rezultātā laika posmā no 29.marta līdz 6.aprīlim Dagdā, laukumā pretī Apotheka aptiekai darbojās “Pārtikas labdarības kaste”.

Pasākums izrādījās veiksmīgs, un mēs sev un citiem esam pierādījuši, cik solidāra kopiena mēs esam. Pārtikas labdarības kaste Dagdā bija izveidota pirmo reizi. Esam gandarīti, tā darbojās – ziedotāji lika iekšā pārtikas produktus, bet trūkumā esošie ņēma tos savam galdam. 

Pārtikas labdarības kastes izveides mērķis bija padarīt šo procesu iespējami vienkāršāku: ja pietiek – ieliec kastē, ja trūkst – paņem no kastes. Process netika īpaši administrēts. Paldies visiem akcijas dalībniekiem un garāmgājējiem par sabiedriskās kārtības ievērošanu.

Pateicoties līdzcilvēku atsaucībai tika organizēts atbalsts Lieldienu svētku galdam trūkumā nonākušām personām un ģimenēm. Tā bija iespēja atbalstīt tos ļaudis, kuriem šajos svētkos klājās visgrūtāk. Lai gan tā bija maza palīdzības deva, tā noteikti ļoti iepriecināja svētkos kādu trūkumā nonākušo, kurš dažādu apstākļu dēļ ir sastapies ar smagu situāciju.

Cerams, ka esam aizsākuši jaunu tradīciju, un pārtikas labdarības kaste atkal varētu darboties Ziemassvētku gaidīšanas laikā.

Liels paldies visiem par atsaucību! Īpaša pateicība Dagdas Mūzikas un mākslas skolai par sadarbību kastes vizuālā tēla radīšanā. Kopā mēs varam palīdzēt saviem līdzcilvēkiem, jo labo darbu nekad nevar būt par daudz!

 

Dagdas novada KC vadītāja Inese Plesņa

<- Atpakaļ uz: Dagdas novada portāls