Izglītības ziņas

13.02.2020

Noslēdzies Dagdas novada skolēnu skatuves runas konkurss

123456789 1/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

10. februārī Dagdas vidusskolā tika organizēts Dagdas novada skolēnu skatuves runas konkurss. Konkursa mērķis ir bērnu un jauniešu pilsoniskās līdzdalības, kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā lietpratības veicināšana.

Šogad konkursā piedalījās 22 skolēni no Dagdas vidusskolas, Ezernieku vidusskolas un Andrupenes pamatskolas. Katrs dalībnieks runāja vienu prozas un vienu dzejas darbu. Tika runāti ļoti populāru, kā piemēram, Māra Čaklā, Margaritas Stārastes, Ojāra Vācieša, Māras Zālītes, Imanta Ziedoņa, Jāņa Klīdzēja un citu autoru darbi, kā arī mazāk pazīstamu, piemēram, Normunda Dimanta, Aijas Celmas, Piretas Raudas, Aigara Elsa un citu dzejnieku un rakstnieku darbi.

Konkursu vērtēja žūrija triju cilvēku sastāvā – Dagdas vidusskolas Direktores vietniece audzināšanas darbā Irēna Maļkeviča, Ezernieku Saietu nama kultūras pasākumu organizators Aivars Bačkurs un Andrupenes Tautas nama kultūras pasākumu organizators Dainis Platacis. Žūrija atzīmēja, ka konkursa dalībniekus bija interesanti un aizraujoši klausīties, ir vērojama skolēnu izaugsme šajā konkursā un uzlabojusies bērnu valoda un aktiermāksla.

Uz konkursa 2. kārtu, kas notiks Rēzeknē Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “ZEIMUĻS” 10. martā, tika izvirzīti seši skolēni, kuri Dagdas novadā ieguva Augstāko pakāpi – Dagdas vidusskolas 1. klases skolniece Liene Matjušonoka (skolotāja Aija Utkina), Dagdas vidusskolas 3. klases skolniece Luīze Kromāne (skolotāja Rita Vaišļa), Dagdas vidusskolas 6. klases skolniece Undīne Goligina (skolotāja Leonora Brence), Dagdas vidusskolas 9. klases skolēni Ieva Murāne un Reinis Vigulis (skolotāja Vija Gekiša) un Dagdas vidusskolas 11. klases skolniece Agate Krilova (skolotāja Aina Slesare). Mums atliek novēlēt viņiem veiksmi un izdošanos startējot Rēzeknē.

Paldies visiem konkursa dalībniekiem, viņu vecākiem par atbalstu, žūrijai, sākumskolas un latviešu valodas skolotājiem – Lijai Lukaševičai, Ilzei Tukišai, Aijai Utkinai, Sofijai Voronovai, Ritai Vaišļai, Inārai Kraulišai, Lidijai Kartenko, Venerandai Lutinskai, Ritai Orolei, Leonorai Brencei, Ainai Slesarei, Mārītei Bonderei un Vijai Gekišai par ieguldīto laiku, darbu un padomu! Paldies arī visiem tiem, kuri gatavojās, bet dažādu iemeslu un apstākļu dēļ nevarēja piedalīties konkursā! Gaidīsim jūs nākošajā gadā!

 

Dagdas novada izglītības darba speciāliste

Regīna Pauliņa

<- Atpakaļ uz: Dagdas novada portāls